Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

LUTİNO MUHABBET KUŞU HAKKINDA BİLGİ GEREK

BEN LUTİNO MUHABBET KUŞU SAHİBİYİM HANGİ IRK DİŞİ KUŞ İLE ÇİFTLEŞİR SÖYLEYEBİLİRMİSİNİZ YADA BAKABİLECEĞİM Bİ SİTE ÖNERİN

img

bulutbegum

18 yıl 9 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim 1 tane vardı öldü yalnız genleri resesif özellik gösterirler.her cinsle çiftleşirler yalnız saf döller edebilmek için LUTİNO MUHABBET KUŞLARI ile çiftleştir...

img

kayfen2004

18 yıl 9 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kayfen doğru diyor. kendi ırkı ile çiftleştirirsen okadar sağlıklı ve cins kuşlar olurlar.

Selam. Lutino ve Albino kuşlarda cinsiyet zor anlaşılır, ayakların renginden cinsiyet tayini yapılır. Mora yakın koyu ise erkek,açık renk ise dişidir. Yanlışlıkla 2 erkek veya dişi yan yana koyulabiliyor. Lütfen dikkat edin.Başarılar.

img

sherif

18 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sherif benim sorunum şu.benim lutino bi efecanım var 15 günlük aldım burnu eflatun idi bende üretici arkadaşta bu erkektir dedik ve aldım.ama burnundaki eflatunluk 7.ayında kaybolmaya ve burnu kahveye dönüştü şu anda renksiz yani et renginde.şu an 10. ayında.ayaklarıda pembe.benim daha önce kaçan albino kuşumunda ayakları pembeydi ve erkekti.erkek olduğundan kesinlikle eminim çünkü hal ve hareketlerinden onun erkek olduğundan eminim.yani şu ayak meselesi biraz kafamı karıştıyor.albino kuşumun ayakları mor değildi bu yüzden efecanın cinsiyetinden emin olamıyorum.tek şu anki çözümüm dişi ise onun kızışmasını beklemek gibi geliyor bana.sen ne dersin...

img

elif01

19 yıl 4 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

gaga üstündeki etli derinin rengi kahverengiyse dişi maviyse erkek olur onu biliyom benimki erkek ayaklar meselesi kafamı karıştırdı

img

bulutbegum

18 yıl 9 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhabalar.Albino ve Lutino genelde dişi çıkar.Erkekleri çok nadir seyrektir.Üretimhanemde 10 dişiden 1 erkek çıkıyordu (Albino olanı) birkaç erkek albino ve Lutino vardı çok güzel çiftleşiyordu ama hiç döllü yumurta çıkmıyordu.Hep boş çıkıyordu.Lutino Albino kadar boş değildi.Bendeki Erkek Albino ve Lutinolarda ayakları dişiler gibi pembe idi. Ayaklarından cinsiyeti diğer cinslerdeki gibi anlaşılmıyordu.Bu cins kuşların erkekleri elden çıkarmak zorunda kaldım. Dişilerde elimde tuttum.Mümkün olduğu kadar dişi olan Albino erkek olan mavi rengi olacak şekilde eşleştiriyorum erkeği yeşil olan diğer eşlerdekilerden çok albino cins yavru alıyorum.Üretimhanemdeki durum böyle.Bilginiz olsun diye yazmıştım diğer üreticilerdeki nasıl bilmiyorum farklı olabilirler.

img

mumit

18 yıl 10 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

elif01 bende de öle bir sorun var.sar1 bir lutinom var. ayaklar1 pembe cere rengi lila.arkada_lar saolsunlar yard1mc1 oldular.genç erkek dediler.

img

rommy67

18 yıl 9 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaslar bu bahsetytiginiz cinslerin fotolarini bana yollayabilirmisiniz hic bilmiyorum sen nasil ureticisin diyebilirsiniz ama bilmiyorum , [email protected]

avcı09 Takma kafanı hepimiz üreticiyizde hangimiz her şeyi tam biliyoruz ki.?:-) yakında konu hakkında bilgi vereceğim forum a Selamlar.

img

sherif

18 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ