Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanarya

Mesaj Ekle

Malinua yardım LÜTFEN!!!

Elimde 2008 tarihli çok iyi öten bir erkek kanaryam var. Bu sene eşe atmak için bir tane dişi kanarya aldım ama ne olduysa ondan sonra oldu ve erkek hiç ötmez oldu. Dişi kanaryayı uzun bir süre ayrı kafeste tuttum birbirlerini hiç görmediler sonra kafeslerini yan yana getirdim bir süre bir birlerini gördükten sonra aynı kafese attım. Şimdi Sadece cik cik yapıyor. Daha önceleri gayet iyi ötüyordum ama dişi gelince sustu. Bilen arkadaşlar neden olduğunu yazarsa çok memnun olurum.

img

blindate

14 yıl 5 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bu arada kuş tüyden den çıkalı 2 ay oldu.

img

blindate

14 yıl 5 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hiç kanarya sebepsiz yere ötümü kesmez kusunuztekrar tüye girmiş olabilir yada rahatsız olabilir dişiyi görünce susmaz yani onla bi alakası yoktur bu zamanda yan yana atılmaz kanaryalar kuşlarınızı ayırın yoksa bu sezonu yavru alamadan kapatırsınız çünkü kuş ötümde değil diyosunuz yumurtalar dölsüz kalır Saygılar....

hazır konu acılmısken benim 2 erkek dişilerimden ayrı ama bir tanesi dişilerin içinde ve otmuyor da ayrı erkekler otuyor otmeyen erkegin dişilerin yanın da olması nasıl bir sonuc dogurur saygılar

img

wakitsiz

14 yıl 11 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kanaryalar hem tüye girdiklerinde hem de bulundukları yere dişi geldiklerinde ötmezler; dolayısıyla panik yapmayın, normaldir. Kanarya sevgisini göklere çıkardığım ilk mizah romanım HORGENERAL`i okumanızı öneririm. Üçüncü mizah romanımı yeni bitirdim, ne zaman yayınlanacağını bilemiyorum, fakat Şenol Onay hakkında bilgi almak isterseniz, iki tam sayfa yazdığım aylık FUTBOL EXTRA dergisini de okuyabilirsiniz. Bu arada şunu da ekleyeyim: Ne kadar tanınırsam kanaryacıların önü açılacak, çünkü kanarya sevdasını her gün birilerine aşılıyorum.

img

horgeneral

15 yıl 3 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İstenen şey eğer ötümse erkek kanaryanın tek olması lazım dişinin sesini almaması lazım, ayrıca eski malinuacı olarak size önerim şudur açıkca yazmadığınız için dişi kanarya aldım diyorsunuz bu dişi eğer malinua değilse kuşu heba edersiniz malinua ötüm kanaryasıdır su damlası clockları gibi bir çok müthiş ötüm nağmeleri vardır sert ötümü yoktur bu nedenle yatak odası kuş derler özelliği sesinin asla başka bir ırk kanarya ile bozulmamasıdır hem eşlerken hemde yavru aldıktan sonra başka bir ırk ötüm sesi duymamalı aksi halde malinua kuşunun hiç bir değeri kalmaz

img

karahan9

14 yıl 10 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ