Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Kaplumbağalarım çıldırdı

arkadaşlar kaplumbağalarım bir dakika yerinde durmuyor. yani hareketli olmaları iyi bir şey, sağlık göstergesidir onu biliyorum tabi ancak sabah 5''te kalkıyorlar, beni uyandırıyorlar, akvaryumu darmadağan ediyorlar, ısıtıcıyı sökmekten vazgeçip şimdi de çakıla gömmeye başladılar, termometre her gün ortalıkt yüzüyor, kayalarına tırmanıp suya pikeleme atlıyorlar, bunu 100 kere arka arkaya falan yapıyorlar. bütün evi ayağa kaldırıyorlar. suyun sıcaklığı normal ortam uygun. değişiklik de yapmamadım. bizim burası biraz sıcak işte 35 derece kadar fakat o kadar farketemmesi lazım. niye böyle yapıyorlar? yem az mı geliyor diye merak ettim, biraz sık verdim. yerken sakinler sonra yine çıldırıyorlar. SÜREKLİ akvaryumun bir ucundan öbür ucuna yüzüp duruyorlar, dışarı çıkmaya çalışıyorlar camı tırmalayıp boyları yetse üstünden atlayacaklar. bunların ikisi de çok sakindi ama niye şimdi böyle oldular???

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Benim kapluşum ölüm fanusundan biraz daha büyük bi kapta(çok yakında akvaryum alıcam)ve biraz büyük bi kapluş o da çoğu zaman sanki dibe dalmak istiyormuş gibi o kaptan çıkmak istiyor.tırnaklarıyla kapını aşındırdı.bende sebebini bilmiyorum yemde veriyorum yeri küçük diye yapıyo sanıyodum ama senin kapluşlarda aynı yapıyo demekki sebebi farklı???? benim kapluşta dün yeğenimin elini ısırmış:(((bu günlerde benim kapluşta garipleşti.:(??

img

arzuunal81

18 yıl 10 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benimkide aynı firar etmek istiyo ama beppomomonunki hepten çılgın kolay gelsin işin zor valla

img

küçük

18 yıl 11 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaslar benimkiler de normalden cok daha hareketli bu aralar, havanin sicakligindan mi kaynaklaniyor acaba? suyun sicakligi 26 derecede,ofiste yanimdalar,ofis te disaridan biraz daha serince. gozum ustlerinde, surekli hareket halindeler.bir uctan bir uca yuzuyolar,tasin ustune cikip cikip iniyolar, cakillari eseliyolar.akvaryumun ortasina yigip tepecik haline getirdiler cakillari.ben de cozemedim.

img

dulcinea

19 yıl 2 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bende önceden iş yerinde besliyodum ama yeni iş yerim buna müsade etmiyor:(o yüzden evde duruyorlar ve sadece akşam gittiğimde ilgilenebiliyorum:((kardeşlerim ne kadar iyi bakarlar bilemiyorum:( yapacak bişeyim de yok:(

img

arzuunal81

18 yıl 10 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ok

img

xicex

19 yıl 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yani benimkilerden başka çıldıran yok. sanırım sıkıntıdan böyle yapıyorlar. atraksyon lazım...

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam;

Benimkilerde aşırı hareketliler.Sıcaklara bağlıyorum ben..  In The Pool  Sprinkler Bath Tub:))) 

img

deepfıshıng48

19 yıl 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bence momonun ki anormal olabilir ama benimkiler akvaryumun camından kendilerini görüp oraya yüzmeye çalışıyorlar. BNuı arada hala ölüm fanuslarındalar. Akvaryumda yansıma yapıyor başka kapluşlar var sanıyorlar. Böyle bir olabilir. Ve tabii fazla güneş ve sıcakda sebep olabilir.

img

faldor

18 yıl 10 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ