Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Afrika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

AKVARYUMUMLA ILGILI BAZI SORULAR

BENIM AKVARYUM 100*60*40 BOYLARINDA ICINDE 10 BEYAZ PRENSES 10 SARI PRENSES 10 TANE YUNUS VE 2 ZEBRA BUNLARA NASIL AKVARYUM DIZAYNI GEREK VE UREMELERI ICIN NE YAPMAM GEREK

img

mamas

18 yıl 8 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam, öncelikle akvaryumuna göre balıkların çok fazla onları azaltmalısın. Dekora gelince balıkların saklanabileceği ve yuva yapabileceği ortamlar oluşturmalısın. Mesela akvaryumculardan alabileceğin yapay bitkilerle ve ırmak kenarındaki büyük çakıl taşlarıyla veya salyangoz kabuklarıyla bu tür ortamlar yaratabilirsin. Ne kadar kayalık olursa okadar iyi olur. 1 erkek 3 dişi olarak balıkları bulundurursan kısa sürede yavru alabilirsin.Kolay gelsin

32 tane balığın var bunu 20 ye indirmeğe çalış bu hem üretim açısından hemde balıklarının sağlığı açısından iyi olacak sarı prenses den 1 erkek 5 dişi oranında beslersen çok yavru alırsın

img

elazıglı_alex23

18 yıl 8 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yazdığın ölçülerdeki akvaryumda 10 sarı prenses ve 10 beyaz prenses besleyebilirsin ama 10 tane yunus çok çok çok fazla olur.çünkü yunuslar prensesin neredeyse 2.5.katı oluyor büyüyünce.sadece 10 tane yunus beslemek için bile 450-500 lt.lik bir akvaryum gerek.haaaa senin ölçülerini verdiğin akvaryumda yaşamazmı dersen;yaşar tabiiii...sende 1 metrekarelik bir odada yaşayabilirsin ancak.sağlıksız ve mutsuz olursun .sana tavsiyem o akvaryuma 2 erkek 8 dişi prenses koy(ister sarı ister beyaz prenses)akvaryumcularda bulacağın kayalarla arka tarafa mağralar yap.mevsim yaz deniz kenarındada irili ufaklı bi sürü kaya bulabilirsin.tabiii iyice yıka bunları.

img

arkhe

18 yıl 10 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bılgıler ıcın sagol arkadaslar su anda akvaryumda 3 yunus 3 sarı prens. 3 beyaz prens. (1 erkek 2 dişi) ama prenseslerı satıcam 2 frontoza aldım 2 ıkola ve 2 kral cıklet prenseslerı verıcem dıgerlerı kalıcak sadece frontoza ıkola ve kral cıkletler yavru daha onlar duyudugunde ya akvaryumu degıstırıcem daha buyuk alıcam yada sadece frontosa ve ıkolaları tutucam

img

mamas

18 yıl 8 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ