Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

İguana`m arka ayaklarını kullanmıyor

Arkadaşlar kardeşime hediye olarak gelen İGO`nun bakımını üstleniyorum. Beslenmesine çok dikkat ediyoruz. Çok sevdiği bir yaşam alanı oluşturduk ve oradan ayrılmıyor. Evn içerisinde serbest ama kış aylarında olduğumuz için daha çok kalorifer üzerinde vakit geçiriyor. Agresiflik, korkaklık gibi bi durum söz konusu değil. 2 gündür dikkat ediyorum arka ayaklarını hiç kullanmıyor, kuyruğu üzerinde sürünüyor, veterinere başvurdum inceledi, kırık veya çıkık gibi bi durumun söz konusu olmadığını incinmiş olabileceğini ve zamanla düzeleceğini söyledi. Ayrıca 2 gündür tuvaletini yapmıyor, yapmakta zorlanıyor olabilir yiyeceklerinde değişiklikler önderdi veteriner. bu yinede beni tatmin etmedi. daha önce bu gibi durumla karşılaşan arkadaşlar var mı? Sanki ayaklarını hiç hissetmiyormuş gibi. Bu rahatsızlığına rağmen hareketliliğinden veya davranışlarından hiç değişiklik olmadı. Yiyecek olarak: Havuç, salatalık, elma, armut veriyordum. son olarak kıvırcık vermeye başladım... Yardımcı olun lütfen çok üzülüyoruz

img

erdem_candan

17 yıl 3 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ayakları konusunda bir şey diyemem zamana bırakmak en iyisi.Tuvaletini bir düzüne oturana kadar 2-3 günde bir yeme durumuna göre değişiklik gösterir normaldir.Yemeğinde yeşilliklere daha fazla ağırlık vermeye çalış.Genel olarak %70 yeşillik %20 sebze %10 meyve öneriliyor.havuç fazla vermemeye çalış fazla havuç zararlı.biraz salatalık verirsen sulu olduğu için tuvalete çıkmasını kolaylaştırabilir.bir de uv lamba edinmediysen edinmeye çalış.

img

reiska

21 yıl 2 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hızlı cevabınız için teşekkürler, uv sipariş ettim hafta sonu anca elime ulaşacak. yeme konusunda daha dikkatli seçmeye çalışıyorum. araştırarak alınmış bişey olmadı, hediye geldiği için bizde anca onunla birlikte öğrenmek durumunda kaldık. Çok evcil yaklaşımları. çok ısındık... umarım arkadaşlar yardımcı olabilir ayaklarını kullanması konusunda

img

erdem_candan

ÖZEL MESAJ

benzer durumla karşılaşan arkadaşlar telaşa kapılmasın, bu tür canlıların ağrı eşikleri çok düşük olduğundan çok hassas oluyorlarmış. bi şekilde bi problem yaşadığı uzuvları kesinlikle kullanmıyor. zamana bırakmak en iyisi oluyor bu gibi durumlarda...

img

erdem_candan

ÖZEL MESAJ