Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

suzme yogurt kalsıyum kırec

sevgili kaplus sahipleri eger kara kaplusunuz varsa onlara yogurt verın.kaplusların en cok ihtiyac duydukları seylerden biri kalsiuyum ve kireç evet kireç de lazım. bi gun suzme yogurt yıyodum ve bı baktım kaplusum ucarak yogurda geldı ve afıyetle yedı onlar ıcın faydalı.veterınere sordum ve yogurdun faydalı olduunu sooeldı 2 haftada 1 yogurt vermemız lazımmıs ayrıca kaplusum duvardan kırec yıyo.herkese sevgıler kapluslara da saglık.Ama sakın et vermeyın kapluslar etcıl degıl otcul

img

micmic

18 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yoğurt yediklerini ben de gördüm hem de bayıldılar. tesadüfen yoğurt yerken elimde kase ile balkonda leğene düştü kaşık bunlar pırrr atladılar ve afiyetle yediler kaşıktaki yoğurdu. ama zarar verir mi bilmiyorum açıkçası. duvardaki kireci ise yememesini nasıl sağlarsın bilemem (kara kaplumabğası var herhalde) bakteri kapabilirler.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

akşam bende denedim ama yoğurdu yemedi.nasıl yediricem suyuna bi kaşık attım ama yemedi

yoğur yedirmek zorunda değilsin. kaliteli yem ve arada vitamin ve bol bol güneş yeterli. hatta yoğur aslında doğal yiyeceklerinden olmadığı için bence fazla yedirilmemeli.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet yedirmek zorunda değilsin.Bence zorlama.Hasta falan olmaqsın şimdi yazık.Peynir ver.ama benimki bayılıyo,kara kaplumbağası.iki haftada bir az veriyorum.hakikaten kosarak geliyo yoğurda seviyolar bence.veterinere sordum yararlı oldugunu söyledi bana.kireç olayına gelince ne yapabilirim bilmiyorum duvarı ısırıyo,yiyo yani.sanırım var bi bildiği.

img

micmic

ÖZEL MESAJ

bol bol güneş we vitamin ok de kaliteli yem derken sadece karidesi war.ama ben ona doğal şeylerde weriyorum peynir sosis kıyma gibi ama hiç sebze yediremedim.

snobgirl sebze yedirmeye çalış onların temel besin kaynağı.çok önemli.marul koy önüne eğer yemezse hemen geri çekip baska bi yem verme,bırak kalsın asma yaprağına bayılırlar benimki serçe parmağım büyüklüğünde ama bir koca asma yaprağını yutuyo.asma yaprağını dene bence. sebzeye alıştır.umarım istediğin gibi olur.kolay gelsin.

img

micmic

ÖZEL MESAJ

snobgirl önemli bi nokta kaçırıyoruz gibime geldi: senin kaplumbağan su kaplumbağası mı kara kaplumbağası mı? burda kara kaplumbağalarından bahsediliyor çünkü;)

img

gunseli

18 yıl 10 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ