Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

igo sürekli haşırıyor :S

Arkadaşlar birkaç gündür dikkat ediyorum igo sürekli hapşırıyor. havaların soğuk gitmesi sebebiyle üşüdüğünü düşünüyorum ama mümkün değil kalorifer üzerinde yatıyor sürekli. hatta 2 haftadır kaloriferi kapatmadık. 1 haftadır d vitamini takviyesinde bulunuyoruz bunun yan etkisi olabilir mi? ayrıca bi tuz konusu geçiyor bazı konular altında. hapşırmaya sebep oluyormuş. nedir bu tuz? ne için verilir? verilmese ne olur? teşekkürler

img

erdem_candan

17 yıl 3 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

başlığı yanlış yazdım bi kere de yayınlamış oldum. düzeltme seçeneğini de bulamadım. hapşırıyor olacaktı :D

img

erdem_candan

ÖZEL MESAJ

tuz veriyorsan fazla kaçırmışsındır ondan.Yemeklerine tuz katmanı tavsiye etmem.Tuz vermeyi kes o zaman düzelir.Eğer üşütmeden kaynaklı hapşırmaksa "sera bronchipur" diye bir ilaç var onu kullanmanı tavsiye ederim.

img

reiska

21 yıl 2 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tuz hiç kullanmadık şimdiye kadar. muhtemelen üşütmeye dayalıdır. tuz hiç gerekli oluyor mu peki?

img

erdem_candan

ÖZEL MESAJ

bu konuda görüşler ikiye ayrılıyor.kimisi 3-4 günde bir bıçak ucu kadar kullanılmalı kimisi ise besinlerden aldığı yeterli diyor.ben ne zaman tuz koysam hapşırmaya başlıyor.o yüzden kullanmıyorum.

img

reiska

21 yıl 2 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

üzerimize hapşırdığında alerji şeklinde kaşıntı yapıyor. bu da ilginç bir durum

img

erdem_candan

ÖZEL MESAJ