Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

ısıtıcı yazın şart mı????

slm arkadaşlar arkadaşım bana doğum günümde(2 ağustos)kaplumbağa almıştı.we ewe geldiğinde ölüm fanusunun içindeydi.petshopcu içine taş bile koymamış we bayat balık yemi wermiş.ewe geldi bitkin bi haldeydi.bende nette araştırdım we bu siteyi gördüm.ölüm fanuslarının çok tehlikeli olduğunu gördüm we hemen akwaryum aldım.30x10cmbiraz küçük ama napim param buna yetti.karides aldım.peynir falan weriyorum.şimdi iyi herşeyi yiyo güneşleniyo.benim sorum şu ısıtıcı yazın da lazım mı?2 petshopa sordum yoq dedi.akwaryumu bile zorla aldım zaten nekadar bilinçsizler.herneyse sorularım şunlar 1)yazın ısıtıcı şart mı? 2)su nekadar koycam?(suyu boyunun yarısı kadar koyuyorum ben ve hergün değiştiriyorum 3-4 kez) 3)çeşme suyu mu koycam?(kaynamış soğumuş su koyuyorum) sorularıma cewap werirseniz sewgili kaplumbağam cabbar coskuna daha iyi bakıcam şimdiden teşekkürler

izmirde öğlen gölgedeki akvaryum 32 dereceye cıkıyor su sıcaklıgı ısıtıcıda ayar max30 zaten en azından termometre alıver 2 milyon.26 ya falan düşüyorsa şart olmalı.Bide yerlimi ithalmi oda önemli olmalı.kırmızımı yanakları? ben 15 cm yüksekliğinde dolduruyorum suyu.dalıyolar dipte yürüyolar geziyolar falan.

img

hamso

18 yıl 7 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

cvwladıgın için saol.termometre alırım kırmızı yanaklı.akwaryumumda küçük biraz ama ona yeter şimdilik daha geleli 4gün oldu.kırmızı yanaklı.alırım ozaman ısıtıcı şimdilik gündüzleri 30derece gecede sıcak su koyuyom.suyufazla koyarım ama kaya yok kayasız idare etmez dimi taş falan war ama

bence sıcak su koymayın derecesını kesinlikle ayarlayamazsınız. birde sıcak koyacaksınız sonra olması gereken sıcaklıga hızla inecek tospacık şaşkın olur sonra :)

img

hamso

18 yıl 7 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

SUYU DERİN KOYARSAN MUHAKKAK KAYA KOY.YOKSA YORULUR VE BOĞULUR

img

küçük

18 yıl 8 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm snobgirl;

suyun derinliği kaplumbağanın tamamen altında kalabileceği kadar derin olmalı en az. yavru ise çok derin yapma. kaya mutlaka olmalı. rahatça çıkıp dinlenebilmeli. aşağıdaki linki incelemeni tavsiye ederim.

http://www.hepsievcil.com/App/Forumlar/Cevaplar.aspx?KRef=5&FRef=30&BRef=5441

img

beppomomo

18 yıl 9 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam millet.yazdıklarınızı okudum..benim de kapluşlarım war.hem de 2 yıldır benimle.gündüz akwaryumlarında ama gece suda bırakmıorum.onlar hem kara hemde su kaplumbağaları.bi sepetleri war.içinde de bi peluşları.gece oraya yatırıorum.sabah hep aynı saatte uyanırlar,bende alıp akwaryumlarına koyup,karınlarını doyururum.sizde böle yapabilirsiniz.hayatlarından memnun we çok sağlıklılar...:)

img

çingene

18 yıl 7 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim de iki tane kapluşum var dün onlara 30*28*30 luk bi akvaryum aldım ısıtıcı akvuryumun kendi florasan lambası var ve filtre aldım birde termometre ısıtıcıyı şimdilik kullanmıyorum bende izmirde oturuyorum biraz önce ölçtüm suyun sıcaklığı 26C florasan da biraz sıcaklık yapıyo eğer ısı 26nın altına düşerse kullanıcam akvayumun ortasına kocaman bi kaya koydum şimdi su seviyesi kayanın biraz üstünde ama kayay yükselticem

img

_melis_

18 yıl 7 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam snobgirl ;

1-Akvaryuma termometre koy.Yazın su sıcaklığı 26 derecenin altına düşmediği sürece ısıtıcıyı kurma yada çalıştırma. Tanny:))

2-Su derinliği kaplumbağanın boyuna göre,kaplumbağan tamamen suyun altında kalacak şekilde olmalı.Mutlaka üzerine çıkabilecekleri bir kayaları olması şart! Tropical Island ..

3-En az bir gece dinlenmiş normal çeşme suyu ile su değişimi yapman yeterli Thumbs UpSevgiler.

img

deepfıshıng48

18 yıl 9 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkür ederim bilmek istediğimde buydu