Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

angoravet..........

merhabalar yardım a ıhtıyacım var ama cevap gelmıyo....cok acıl yardımlarınız beklıyorum...tesekkurler

img

ozi58

18 yıl 7 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ozi tavşanlarda bu gibi durumlar genelde beslenme problemleri olabileceğini belirtmiştim.Burada ki problemin kaynağı özellikle bazı yemlerde ki ham maddelerin kalitesiz olmasıdır.Bunun sonucunda idrarda değişiklikler gözlenebiliyor.Bunun dışında tüy dökülmeleri,kaşınma vb durumlarda gözlemlenebilir.Anlıyacağın marul böyle şeylere sebeb olmaz ama yetişkin olmayan tavşanlara marul gibi sulu gıdaların verilmesini tavsiye etmiyorum.Böyle su oranı yüksek gıdalar yavru tavşanlarda ishale sebeb verebiliyor bazı durumlarda ve ishalle seyreden hastalıklarda 24 saat içinde veteriner hekim müdahalesi gerekmektedir.Bu yüzden onlar için hazırlanan kuru yemlerin dışında bir şey vermeye gerek yoktur.(kaliteli uygun tavşan yemi)

img

angoravet

19 yıl 3 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merabalar petshoptan 1 tane yavru tavşan aldım tavşan maması verdi oranin sahibi herhangi bir bilgilendirme yapmadı bende acemisi olduğum için bisi sormadım ama tavşan gözlemlediğim kadarıyla mamasina pek yanaşmıyordu bende marul roka havuç falan verdim iyi beslensin diye biri ishal oldu halsizdi naptiysm kendine getiremedim sabah kalktığımda ölmüştü 😐😐 bi tane kaldi o gayet iyi ama korkuyorm ona da bisi olursa yardımcı olun bana tavşan konusunda hiç bir bilgim yok

img

Cengizbengi

5 yıl 8 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Angoravettt lütfen yardımcı ol bana Tavşanım ishal oldu keyfi yok ne yapmam lazım bilmiyorum petshoptam aldık 1 hafta oldu gayet iyidi keyfi de güzeldi hiç yeşillik vermedim pelet ve yulaf tarzı bişey verdiler aldığımız yerden onu yiyodu birde kuru ot başka hiç bir sey vermedim ama ishal oldu sürekli poposunu temizliyorum ama tahriş olucak diye korkuyorum gece de ishaldi ama keyfi yerindeydi hep koşup oynuyodu şimdi pek keyfi yok aldığımızda beri kakaları hep poposuna yapışıyo geçen hafta çarşamba aldık bugün tam 1 hafta oldu ne yapmam lazım nolur bana yardım edin canı yanıyo ve çok üzülüyorum 😥😥😥😥😥

img

Myrab

3 yıl 10 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar tavşanın ishal oldu salatalık yediğinden olduğunu düşünüyoruz ishal olmasını nasıl engelleyebilirim NOLUR yardım edin 😢😭😭😭

img

Talhaa16

3 yıl 9 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ