Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

şerafettin için ne yapmalıyım?

selam, şerafettin benim kapluşum onu alalı 4 gün oldu ama çok mutsuz.petshop ta çok hareketliydi eve geldiğimizde çok durgun oldu.Hiç hareket bile etmio ve hep uyuyo..aslında olduğu yer gayet sıcak ama sorun ne anlamadım? tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. ayrıca en iyi nasıl beslenirler merak ediyorum yemlerinin kalitesi hakkında da bi bilgim yok.ayrıca vitamin gerekiyo mu onu da bilmiyorum?daha çok küçük olduğu için başka bi yiyecek verebilirmiyim onu da bilmiyorum.. bi de petshop ta ki çocuk singapur kaplumbağası bu dedi.o da bu konularda pek bilgi sahibi olmadığı için beni pek aydınlatamadı.

img

daisyone

18 yıl 10 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

suyunu biraz yükselt ama içine çıkıp dinlenebileceği kayalar al.suyunu hergün değiştir yoksa mikrop kapma ihtimali yüksek.bide sera ve tetra adlı yemlerden al vitamenlidir arada kıyma ver çiğ tabiu yerler ama çok dil.bidesabah 7-/8 akşam 7-8 yem yiyo benimki iştahlıysa ver korkma by

img

küçük

18 yıl 11 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ne kıymasıı!!!!!!!!!!!!!!! kaplumbağalar etcil değildirler onlar sadece otcul.dinazorların yasadıgı zamanlarda kaplumbagalar hem etçildi hem otçuldu ve ağız yapılarında buna uygun olarak küçük dişler vardı ama sonra evrim geçirdiler ve dişler gitti ve sadece otçul bi hayvan haline geldiler.kaplumbağalara et vermeyelim lütfen.sadece iki haftada bir süzme yogurt verelim.kaplusa ve sana bol sağlık dilerim

img

micmic

18 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benimkide ilk geldiğinde aynı sorunu çekmişti.ama benimki ölüm fanusundaydı.bende akwaryum alınca düzeldi.ölüm fanusundaysa sende akwaryum al biran önce. ben benimkini genellikle karides ve peynirle besliyorum bence sen ona da peynir wer bizim cabbar coşkun tam bi peynir manyağı

önerileriniz için çok teşekkürler..

img

daisyone

ÖZEL MESAJ

tabiki kiyma vereceksn hatta arada bi karacier filan! bn 4 yildir bakiyorum ve elim kadar oldu hayvan! ayrica peynir salatalik seftali erik flan da yer! zaten eski forumlati incelersen gercek ve dogru bilglere ulasacaksin! kaplus dostu bi de kapluslarimiz adash! bn d tk bana ait bi isim oldunu dusunmustum!

img

saloyer

19 yıl 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

adı cabbar mı şerafettin mi?

img

daisyone

ÖZEL MESAJ

micmic emin ol etcillerdir. Kıyma at bakalım yarım saat sonra izi kalıyormu ? Yada canlı karides koy yemeden dururlarsa adımı değiştiririm. Veya bi sinek düşsün akvaryuma onbeş dakikada izini bulamazsın. Balıklarıda çok severler. Kaplumbağana sadece yem verme. Bu arada Şerafettin için fazla bir şey yapma. Forumu bir gez momonun açtığı başlıklara falan uğra onları uygula bir mutlu mutlu yaşarsınız. Ayrıca satın aldığın yerde hareketli olması normal. Eve gelince durgunlaşması ve sudan çıkmamasıda normal. Benimkinler iki hafta geçmesine rağmen hala ürkekler ama uzaktan izlediğim de çok hareketliler. Merak etme zaman geçtikce alışacaklar. Bide yaşlarından dolayı çekingen olabiliyorlar. Beslenme konusunda küçükken çok fazla et türü çok az ot türü yaşlıyken bunun tam tersi bir beslenme şekli var. İlk geldikleri bi kaç hafta yemleri sen bakarken yememesi doğal buna da alış. Ve kaplumbağanın türü değişik olduğu için benden daha bilgi olanlara başvurmanı öneriyorum www.zoolistan.com Yukardaki link uzman kişilerce hazırlanmış bi site. Şu anda momo ve diğer bilgili kişiler tatildeler onun için bu forumda şu sıralar pek bir yardım gelmez. Bana ulaş istersen sana yemler hakkında bakım hakkında bilgi vereyim. Zoolistanda msn adresim yazar.

img

faldor

18 yıl 10 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm daisyone, foruma hoşgeldin. aşağıda kaplumbağanı nasıl beslemen gerektiği konusunda ayrıntılı bilgiler var. bu arada kaplumbağalar insanlar gibi et de ot da yerler, gençken eti daha çok severler. erişkinliğe gelince otçul ağırlıklı beslenmeyi tercih ederler. ancak bizler daha çok hazır yem verdiğimiz için farketmeyebiliriz.

http://www.hepsievcil.com/App/Forumlar/Cevaplar.aspx?KRef=5&FRef=30&BRef=5441

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kaplumbağaların "hepsi" etçil değildir micmic, seninki kara kaplumbağası anlaşılan:) su kaplumbağaları etçil, kara kaplumbağaları otçuldur, tabi farklı şeyler de yerler ancak ağırlıklı olarak böyle;)

img

gunseli

18 yıl 10 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ