Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

Yardımm

Öncelikle selamlar. İguana almayı düşünüyorum ve yarın akşam gidip malzemeleri ve kendisiyle birlikte satın alacağım. Hemen karar verdiğim birşey değil uzun zamandır araştırıyorum bakımı olsun diğer yönleri olsun. Şimdilik 60 cm en, 35 cm yüksekliğe sahip bir akvaryumum var ve bir kaç ay sonra büyük bir kafes yapacağım. Ancak şimdilik bu akvaryumumun ısıtmasını nasıl yaparım bu ölçülere göre çünkü fazla wattlı lambalar alıp hayvanımı yakmak istemiyorum. Alacağım bir uv florasan aklımda, Sera Terra UV. Bunun yanında hangi lambaları kullanmalıyım? Isıtıcı taş kullanmayı pek istemiyorum açıkçası. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

img

oin

14 yıl 1 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Özür dilerim 60 cm boy olacaktı. :) Yani 60x35x25

img

oin

ÖZEL MESAJ

düşük wattlı spot lamba kullanabilirsin fazla bunaltmaz veya ısıtıcı kablolar ile ısıtıcı padler var bunları akvaryumun altına yapıştıyırıyorsun tabandan ısıtıyor.

img

reiska

21 yıl 2 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Satıcı arkadaşın önerisi üzerine Exo Terra nın 50 w lık infrared heat glo lamp ten aldım. Acaba ne kadar yüksekte durması gerekli taban mesafesinden? Birde bunun yanında ekstradan sera terra uv florasanlardan koysam nasıl olur yoksa aldığım yeterlimidir?

img

oin

ÖZEL MESAJ

uzaklığı sen ayarlayacaksın sıcaklığa göre ama 30-35 cm ideal olur bence sera tera uv ise mutlaka alman gereken bir lamba onun ısı ile alakası yok.

img

reiska

21 yıl 2 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dostum bende exo terra nın 50w lık infrared heat glo lambasını aldım.hatta fotosunu koymuştum satılık kısmına ama hayvanın rengini karartıyor.hayvan ondan kaçıyor.bide 2 ay sonra patladı.sıcakken sarsarsan hemen teli kopuyor.ben tavsiye etmiyorum. bulursan ped yada kablo al.veya 40 - 50 w lık normal lamba koy tepeye. ben kendim elektrikli battaniye kullanıyorum. kafesin altına serdim fazlalık yerlerinide etrafına sardım.

img

abort

14 yıl 8 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ