Hepsievcil

Kuş Forumları > Kuş Türleri Sağlık ve Bakım

Mesaj Ekle

kuşum sürekli kaşınıyor

Arkadaşlar merhaba 6 kasım 2009 da yavru oldugunu soyledikleri bir muhabbet kuşu aldım. hiç bir şekilde strese sokmamaya çalıştım. kafesini ortalama 3 günde bir temizliyorum hergün suyunu değiştiriyorum. veteriner bir arkadaşımdan da teramicine vitamin aldım, takviye maksadısyla. aldıktan 1 ay sonra elimde oynarken kafasının üzerinde kırmızı bir (sanırım bit) şey tüylerinin arasına kaçtığını gördüm. sonra kuşu aldığım petshopa durumu anlattım oda biokimyanın (avispray) bit ilacını verdi kullanma talimatına göre uyguladım. sonralarda kontrol ettiğimde birşey göremedim. son 2 aydır sürekli kaşınıyor ve tüyleri dökülüyor. ilk başlarda dökülme çok az iken bugünlerde çok fazlalaştı. az önce kafesini temizledim 20 dk önce. sonra kafesine koydum ve halen kaşınıyor ve kaşınırken tüyleri dökülüyor kafesin içerisine. üzerime koyuyorum dudaklarımla oynamaya geliyor. durumu kontrol etmek için siyah t-shirt giyip üzerime aldım kaşınırken beyaz kum tanesi gibi cisimler döklüyor. veteriner arkadaşım var pek çözüm üretebileceklerini sanmıyorum yakinen tanıyorum. linklerin hepsini okudum tüy değişimi olacağını sanmıyorum çünkü kafasını yada vucudunu sevdirdiginde artık ince tüyleri elime geliyor. avisol ve avimineral kullanmayı düşünüyorum faydası olur mu sizce? yardımcı olabilirseniz teşekkür ederim.

img

dehawailand

14 yıl 1 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ