Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

galiba ben kaplumbağama bakamıyorum

sanırsam ben ediyi mutlu edemiyorum yaklaşık 4 aydır beraberiz ama bakamıyacağımı sanıyorum. zaten öğrenci olduğumdan onu benimle birlikte orda oraya sürüklemek onun için çok kötü oluyor. Sizce doğal ortamına bıraksam yaşarmmı? bir göl kıyısına yada dere kıyısına arkadaşlarının olduğu birortama bıraksam yaşayabilirmi?Ayrılmak istemiyoruma ma başına benim yüzümden birşey gelirse çok üzülürüm ne olur yardım edin

img

ekin_8

18 yıl 11 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kaplumbaga bakimi ozellikle temizligi gercekten cok zordur, benim icin en azindan oyle olmustu. Bence kaplumbaganizi, onun rahat olabilecegi bir tanidiginizin bahcesine yada kendisine birakarak daha mutlu olacaksinizdir.

img

iakaya

18 yıl 11 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

bakman için zor bir durum benim de var onun adı şanslı bende öğrenciyim ama çok güzel bakıyor merak etme biraz daha savret bak nasıl yaşıyo ben 6 ay dır beraberim 16 gün hiç bişeysiz yaşar.

img

şansli

18 yıl 10 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence onu çıkarma yaşasın seninle ölürse suçlama kendini allah alır canını

img

şansli

18 yıl 10 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ya bence bırakma. Alışması baya bir zor oluyor ama alışıncad a cesaretlerine şaşırıyorsun. Forum içerisinde bilgiler var onlara göre bak bir şey olmaz. Ben bırakamam şahsen ama gerçekten bakamicanı düşünüyorsan emin ellere vermende fayda var. Bende öğrenciyim bende iki tane var. Bakabiliyorum sorun olmuyor..

img

faldor

18 yıl 10 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben öğrenciyim derken memleketimde okumadığımı kastedmiştim 10 saatlik bir yolu birlikte geçirmek çok zor oluyor(denedim ordan biliyorum)

img

ekin_8

18 yıl 11 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kaplumbağana gerçekten bakamayacağını düşünüyorsan petshopa ver. doğaya salma, yaşayamazlar çünkü alışkın değiller.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet belki de petshop a vermelisin ama emin ol ki pet shoptakiler ona kötü bakıcaktır bence onu bakabileceğinden emin olduğun bir yakınına vermelisin.

img

micmic

18 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba...ben 16 saatlik yolu onlarla geçiriyorum mecbur kalınca,hatta gerekli ısı için göğsümün üstüne ellerimin altına aldım herikisinide,onlar mışıl mışıl uyudu,ben uyukladım :)..iyi bişi değil ama tahmin ettiğin kadar da kötü değil,en azından doğaya yada pet shoplara bırakmandan çok daha iyidir...sık sık gidip pet shoplara bakıyorum acaba alan var mı azalıyorlar mı diye,çünkü çok kötü bakılıyorlar.ama yinede doğaya filan bırakmandan daha iyi gibi geliyor.hiç dayanamıyorum böle şeylere,insanlar emin olmadan arkadaş edinmemeli sanırım. yaşadığın şehri belirt istersen..eminim onu senden almak isteyen birisi çıkacaktır.

img

mavi_duvar

18 yıl 10 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam;

Evcilleşmiş bir kaplumbağanın,ticari amaçla üretilmiş doğadan gelmemiş bir kaplumbağanın doğada yaşama şansı sıfır Crying 1 .Hele bizim ülkemiz iklim koşullarında ithal edilmiş evcil bir kaplumbağanın doğaya salınması onu ölüme terk etmek anlamına geliyor Weatherman ..O yüzden doğaya salıverme fikrini unut.Bakabilecek bir arkadaşına ver Thumbs Up ..

img

deepfıshıng48

19 yıl 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ