Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

İlk defa iguana besliyorum yardım ederseniz tsk ederim

İguanamı alalı 3 gün oldu devamlı ilgileniyorum fakat cok durgun oluyor ayrıca kabından hiç yemiyor elimle verirsem yiyor ve bi sefer ılık suyda yıkadım sonra tabi sıcak ortamda ısınana kadar bekledim ve suana kadar hiç tuvalet yapmadı sizce bi problemi warmidir yardımcı olabilecek arkadaslara tskler :(

img

kadir61

14 yıl 1 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yeni ortamına alışmasını bekle tuvalet az yediği için yapmamıştır büyük ihtimalle 1 hafta kendine haline bırak senin bu ilk başlardaki ilgin daha çok strese sokar onu zaman geçtikçe sana ve ortamına daha çok alışmaya başlar kafanı yorma.

img

reiska

21 yıl 2 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

peki elimle yedirmeye devam etmelimiyim agzına dogru getirince zorla yedirebiliyorum her sabah yediriyorum sizce nasi yapmaliyim bu yemek konusunda forumlardan arastırdıgım kadarıyla pek bişi bulamadım elimle yedirmiyim kabına koyup kendi yemesinimi bekleyeyim yardımın için tesekkürler :(

img

kadir61

ÖZEL MESAJ

sürekli elinden yedirme o zaman elden yemeğe alışıyormuş.benimki hem elden hem kabından yiyor.Gündüz ilk bir kaç dilimi elinle ver sonra bırak kabından yesin.

img

reiska

ÖZEL MESAJ

ben hep elden besliyordum.sonra baktım sabahları acil çıkarsam tabaktan yemiyor.tekrar tabağa alıştırdım. akşamları hafif birkaç şey elden veriyom dizimde öyle eyliniyoz karşılıklı...

img

abort

14 yıl 8 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

peki nası alıştı tabakdan yemeye bunu anlamadım ya :( yani naparsam alışır şimdi elden vermesem aç kalacak diye korkuyorum canlı hayvan sonucda olmesinide istemiyorum :(

img

kadir61

ÖZEL MESAJ

belirli bir süre mesela 10 gün hiç elden verme.her gün kabında ver o zaman kabdan yemesi gerektiğini de öğrenir.

img

reiska

ÖZEL MESAJ