Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

yardıııım!!

ben bir iguana almak istiyorum ama uv lamba ne marka alıyım ve ücreti ne kadar ayrıca yazın 10-15 günlük bir tatile gitsem yanımda götürebilirmiyim ve maksimum aç kalma süreleri nelerdir tatile götürebilirsem ne ile götürmeliyim(kafesi, taşıma kabı vs.) ailemi ikna ettim ama tatil meselesi kafamda sorum oluşturdu REİSKA bir cevap yaz hemen!!!!

img

atakan1406

14 yıl 1 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım bir insan susuz 3 gün aç olarakta maksimum 10 gün aç durabiliyormuş. şimdi buna göre ben seni aç yada susuz bıraksam mantıklımı? hayvan alacaksan hergün suyunu ve taze yeşilliğini vereceksin.veremiyecek gibi isen alma. iguanalar seyehate gelmez.odasını bile değiştirsen strese girer. sahibi gözlük takmaya başlasa bile strese girer diyenlerde var. sürüngenler ayrıca hareketli zemin olan yerleri sevmez (matbaa yada kumaş dokuma binalarına giren bilir belki) arabada uzun süre yolculuk yaparsa strese girer.yani ya ömrü kısalır yada hiçbirşey yemeyerek küser ve ölür.

img

abort

14 yıl 8 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yani tatile gitmez, ben normalde hergün veririm suyunu yemeğini zaten teraryumu hazır peki petshoplar bakıyorlarmı belli bir miktar para ile 1 hafta en fazla zaten...

img

atakan1406

ÖZEL MESAJ

öncelikle uv lamba olarak ben serayı tavsiye ederim.1 sene ömürlü fiyatı 45-55 lira arasında alacağın watt`a göre değişir.Bir de exo terra var o da 6 ay ömürlü o da 30-40 Tl arası exo terra alacaksan mutlaka repti glo 5 al iguanalar için onlar uygun.Tatile giderken yanında götürebilirsin de ama bu iguana na da bağlı.gideceğin yerde flexarium diye portatif teraryum var onun gibi bir sistem ya da katlanabilir köpek kafesleri var bunları götürürsen olabilir.ama tatilden önce igunanı kafese veya flexariuma günde 15 dk sonra yarım saat 1 saat koyarak 1 hafta 10 gün alıştır. Taşıma işini de eğer şahsi arabanızla gideceksinz kucağında veya boyutuna göre piknik sepeti veya köpek taşıma çantası ile yapabilirsin.koli kullanma kesinlikle.pet shoplara da güvenme iguananı satar.sana strese girdi öldü der.

img

reiska

21 yıl 2 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

saol flexarium alıyım yani bide antalya ya kadar dayanır mı peki o sepetlerde veya köpek taşıma çantasında??? ankara-antalya

img

atakan1406

ÖZEL MESAJ

bide uv lamba özellikle pet shoptan mı almam lazım yoksa bu ulusta konya sokakta satıyolar hem uva hemde uvb veren onlardan da alsam olur mu

img

atakan1406

ÖZEL MESAJ

piknik sepeti veya o dediğim taşıma kapları olur hava sirkülasyonu sağladığı için havasız kalmıyor piknik sepeti derken üst kapakları delikli olanlar var.ben piknik sepeti kullanıyorum eğer piknik sepeti bulamazsan köpek taşıma kabı da olur plastik. konya sokaktaki uv lar olmaz.KESİNLİKLE sürüngen için özel üretilmiş olmalı.petshoplardan alabilirsin.ama nette daha uygun.(www.evcilal.com veya www.juenpetmarket.com)

img

reiska

21 yıl 2 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bende evcil al dan alıcam saol

img

atakan1406

ÖZEL MESAJ