Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

Beyaz hindi palazlarımın hep bacakları eğriliyor. Yardııııııım!

Beyaz hindi plazı yavrularım var. Çoğunun bacakları eğrildi. İlaç olarak Evitse C fort, Evitse A vitaminlerden veriyorum. Ayrıca Purinanın hindi palazı yeminden aldım onday veriyorum. Bacakları eğrildi, Çıkan dışkılarını yere düşsiye yiyorlar. Bilen arkadaş varsa Yardımcı olabilir mi?

img

pie78

14 yıl 1 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

güneşde gezdirmiyorsun demekki havalar iyi olunca gezdir bolbol güneş ve ince toprak kumda eşelensinler ama olanlar olmuş tabi ayaklar eğilmeden önce yapacaktın bunları hadi bidaha daha dikkatli olursun geçmiş olsun

img

qwez1453

14 yıl 5 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Teşekkür edrim ama güneştede geziyorle günlük ortalama 2 saat dışarda hava müsaitse tutuyorm.

img

pie78

14 yıl 1 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım kuluçkadanmı çıktı yoksa tavuk gurkundanmı oçok önemli kuluçka ise fazla nemli kuluçkadan da sakat dogabilir birde civcivi çıktıktan sonratel üzerindedegilde altlarına temiz bez ser beze bassınlar çünkü tel üzeri onların ayakları egilmeye musait bol evciller

img

aliturkyilmaz

15 yıl 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Civcivleri satın aldım 4. haftada ve bu hafta bakları dönmeye başladı Hiç yürüyemiyorlar. Bunun bir çözümünü veya ilacını bilen yok mu?

img

pie78

14 yıl 1 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

geçen yıl aynısı benimde başıma geldi.. 20 taneden 17 si o şekilde sakatlandı.. büyüdükçe göreceksin daha cok egilecek aynı bacak iki ayrı yerinden egiliyordu. önce eklem yerleri şişiyor birkaç gün sonra tam o eklem yerinden bacakları ters dönuyor.. kullandığım yemi değiştirmemi tavsiye etmişlerdi ama pekte faydası olmadı sanırım bulaşıcı bir hastalık gibime geldi benim. bir bilen varsa acıklarsa bende memnun olurum..

img

adige2206

15 yıl 2 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

büyük olasılıkla protein ihtiyaçlarını karşılayamamış kullandığın yem.Tavsiyem 1 ölçek yeme 1 ölçek soya karıştır ve ilaç olarak devit 3 ver. umarım çok geç olmamıştır.

img

osmansurucu

14 yıl 2 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Devit 3 ü nereden bulacağız. Eczaneden bulabilirmiyiz ki çünkü hemen başlamam lazım. iki idi beşe çıktı.

img

pie78

14 yıl 1 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Evet eczanelerde bulunur insan ilacıdır. Sularına Karıştırma. insülin enjektörüne 20 br. ilaç çek. su ile 80e tamamla. her hayvana max 10 br versen yeter. fazlası zarar verebilir dikkat et. Birde enjektörün içinde biraz hava kalsın, çok iyi çalkala. Suyla çözünmediği için homojen olmuyor karışım.

img

osmansurucu

14 yıl 2 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Denedim bacakları eğrilenlerde düzelir mi

img

pie78

14 yıl 1 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ