Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

sonunda aldım

yeni iggym 3 gün önce geldi. 54 cm. çok da sağlıklı görünüyor. henüz birbirimize alışamadık ama derslerime çalışıyorum, Melissa Kaplan`ın internet sayfalarından, oldukça detaylı bilgiler veriyor. 80 sayfalık da bir kullanma kılavuzu var. bence çok yararlı. tavsiye ederim. iggycik gelir gelmez yemeğine saldırdı. ankara-antakya arasında bayağı acıkmış olmalı. tatil için de bakacak birilerini buldum. içim rahat. çoooook sevimli ve sakin.

img

hggultek

19 yıl 6 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hggultek igu nerden geldi ve ne kadara aldın bende almak istiyorum

img

atakan1406

14 yıl 1 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Fırat Akvaryum Selanik Cd 52/B 90 liraya aldım.

img

hggultek

ÖZEL MESAJ

bende bugün aldım acayip hareketli ben ankaradan aldım burda oturuyorum zaten ama yemek yemedi henüz bide çok dolanıyo kafesinde nedeni ne olabilir bide elinizle yemi nası veriyosunuz uzatıyorum yemiyo yinede... ayrıca hggultek seninkinin kafes ölçüleri ve içindekiler ne? teşekkrüler

img

atakan1406

ÖZEL MESAJ

sürekli dolanmasının sebebi etrafı tanımaya çalışıyor.ilk başlarda ilgilenme stresini artırır. bir kaç gün yemek yememesi normal.bırak önce ortamına alışsın.

img

reiska

21 yıl 2 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çok saol ya acayip korktum ölmez dimi 1 gün tam doldu yemek yemeyeli normal yani en fazla ne kadar yemez?

img

atakan1406

ÖZEL MESAJ

yok ölmez merak etme süresi değişir.ben 2 ay yemeyende duydum ama o kadar süreceğini sanmam

img

reiska

21 yıl 2 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yemek yemeye başladı ama çok vahşi sürekli kaçıyo veya saldırıyo yeni bi konu açtım oraya cevap yazarsanız sevinirim...

img

atakan1406

ÖZEL MESAJ

atakan1406 kusura bakma cevap yazmam, işler nedeniyle gecikiyor. kafesimi ben aslında bukalemun için, kendim yapmıştım. beslenme zorlukları nedeniyle bukalemundan vazgeçtim. kafesin ölçüleri 66 yükseklik-86 uzunluk- 50 derinlik. ancak bu kısa bir süre için yeterli. yakın zamanda daha büyük bir kafes yapacağım. içinde neler var: bir iggycik tabii ki, 18w philips reptistar uvb lamba, tabanın altında ve dışarıda (kafesin içinde değil) exo terra ısıtma pedi, dijital termometre ve higrometre, çeşitli kalınlıklarda dallar, tabanda exo terra forest bark (köknar ağacı kabukları, paket halinde satılıyor), yapay bitkiler, yemek ve su kapları, arka fonda exo terra background foam (kayalık görünümünde dekor, köpükten yapılmış, tırmanması ve 3. boyut kazandırması için, bu henüz elime ulaşmadı, 2 hafta içinde elimde olacak). internette terraryum için fikirler var, ancak güvenilir kaynakların çoğu ingilizce. ben türkiyede birkaç kişinin dışında, ben yaptım oldu mantığıyla hareket edenlerin sözlerine asla güvenmiyorum. hepsievcilin forumlarında tecrübeli ve sözlerine güvenilir dostlar var. bence tüm forumları oku. hepsinden bir tecrübe çıkartabilirsin. kolay gelsin.

img

hggultek

ÖZEL MESAJ