Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

birkaç sorunum var :(

iguanamı güneşe koyuyorum biraz zaman gectikten sonra ağzını baya bi açıyo susadı diye su vermeye calışıyorum içmiyor ne yapmam lazım yoksa fazlamı ttuyorum güneşte ??? birde bu dün fark ettim azının içine doğru kenarında küçük yara gibi birşey var azı kapalıykende görünüyor dişleriyle alakalı olabilirmi acaba ??? son birşey eklemek istiyorum hamsteriminn üç katlı kafesi vardı bölmelerini çıkarttım büyük bi tel kafes haline geldi igunam onun içinde.. tel kafes daha iyi diyorlar ama zarar veriyor :((( bir tane tırnağı kırılmıştı şimdi neredeyse ellerindeki tüm tırnakları yok !!! ve kökünden çıkıyor heralde cünkü düğer parmaklarında tırnaklarrı yukarı doğru kalkmış akvaryuma geçmelimiyim bilgilendirirseniz cok mutlu olucam teşekkürler :(((

img

ebuşş

14 yıl 3 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ağzını açması normal vücut ısısını dengelemek için.ağzındaki yara için görmem lazım.kafes daha sağlıklı.Tırnakların kırılması büyük ihtimalle düzenliği kesmediğin için olmuştur.Tırnakların kırılmamaması için düzenli kesilmesi lazım.vitamin desteğini ihmal etme.kökten kırılmadıysa 6-7 aya kadar eski halini alır tahminimce

img

reiska

21 yıl 2 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya daha yeni aldım hiç kesmedim tırnaklarını tel kafesin en üstüne kadar çıkıyor kesersem çıkamaz diye kesmedim galba en iyisi bir dal koyup tırnaklarını kesmek olucak uff 6-7 ay çok fazlaymışş ...ağzndaki yaranın resmini koyucaktım ama bu gün ortada birşey yok bende şaşırdım eğer çok cok dikkatli bakcak olursan şişlik var gibi ama sanki geciyo yarın kalmaz diye tahmin ediyorum ...bu arada teşekkürler :)))

img

ebuşş

ÖZEL MESAJ

tırnakları dikkatli kes tırnakların altında damar var oraya gelirse kanar tırnakların ucundaki sivrilikleri keseceksin.O kılcal damarlara gelmeden.Tırnağı ışığın altına tut görürsün.

img

reiska

21 yıl 2 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tmm dikkatli olurum teşekkürler :))))))

img

ebuşş

ÖZEL MESAJ