Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

sürüngen mayt/akarları

daha önce karşılaşan oldu mu bilmiyorum ama ben de var. topluiğne başı kadar siyah renkli hayvanlar. kene değil, mercek altında ve internetten fotoğraflarla araştırma yaptım. iggy`i strese soktular. kaşınıp duruyor. haftasonu betadin banyosu yaptırıp, kafesi de dezenfekte edeceğim. bunlar zaman zaman olabilirmiş. özellikle petshoplardan gelen sürüngenlerde. görülmesi çok zor. iggyciğin üstünde bazen duruyorlar, bazen yürüyorlar. o da çok rahatsız oluyor. dediğim gibi farkedilmesi çok zor. tavsiyem, sık sık, uzun süreli ve dikkatli bakışlarla, iguşların üstünü ve kafes ya da akvaryumu kontrol etmeniz. bu arada, betadin banyosunu kafanıza göre yaptırmayın, ölümle sonuçlanabilir.

img

hggultek

19 yıl 6 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dün betadin banyosu yaptırdım ve kafesi dezenfekte ettim. şimdilik ortalarda yoklar. iggynin de kaşıntıları kesildi. bakalım, uzun vadede sonuç ne olacak.

img

hggultek

ÖZEL MESAJ

slmm hggultek bende geçen haftalarda bende aynı şeyle karşılaştım,bede hem siyah hemde kırmızı renkte parazitler var.talaşını değiştirdim ısıtaşıyla kayasını kaynar suda haşladım bir hafta kadar parazite raslamadım..yine parazitler çıktı bunu dezenfekte etmenin bi yöntemi varmı ne yapmalıyım???

img

_erasmus_

14 yıl 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

maalesef bu haftaki kontrollerde benimkinde de maytlar var. iggy yine streste. kökten çözüm için araştırma yapıyorum. bir sonuca ulaşır ulaşmaz yazarım.

img

hggultek

ÖZEL MESAJ

bugün eskişehirde veterinere sordum..çok bişeyler sölemedi parazitleri getir araştıralım dedi..dezenfekte için çamaşır suyu kullan ama iyce durulaman gerekli dedi.ısıtaşından akvaryumun camına kadar temizlenmesi gerekiymş..parazitlerin yumurtaları varmış heryerde olabilir dedi..ağzından ancak bukadarını alabildim...

img

_erasmus_

14 yıl 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ