Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Amerika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

cikletim

ben birkaç zaman önce 2 tane zebra ciklet aldım ama dişisi kardeşim çok yemek verdiği için dün öldü.sadece erkek kaldı ve garip hareketleri var kumu kazıyo kuma sürtünüyo.sizce üremekm i istiyo yeni dişi alayımmı?birde akvaryum o kadar büyük değil motoru çalıştırınca savruluyo sonra küçük bir kab gibi bişiy var onun içine giriyo savrulduysa bişiy olurmu?şimdiden teşekkür ederim.

img

sendi

14 yıl 8 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

olmaz ama sen motorun püskürtmesini azaltabilirsin hava alan hortumu ıyıce kapat. birde yönünü değiştirebilirsin .üremeye gelince tek olmaz.belli büyüklüğe ulaşınca.bir erkek ve dişi olduğunu bildiğin  zaman çiftleşir .İçine girebileceği bir küp koymalısın .Erkek daha büyüktür ve başının üstü  yumrudur hafifce .çiftleştiklerini kuyruk hareketleri ile anlayabilirsin .erkek dişiye kuyruğu ile vurur.ikisde küpe girer çıkar.yavru olacağı zaman elini soksan eline saldırırlar başka balık varsa onları küpe yaklaştırmazlar .yumurta bırakmaz direk yavruları görürsün çok sayıda.

sendi yazdı :
ben birkaç zaman önce 2 tane zebra ciklet aldım ama dişisi kardeşim çok yemek verdiği için dün öldü.sadece erkek kaldı ve garip hareketleri var kumu kazıyo kuma sürtünüyo.sizce üremekm i istiyo yeni dişi alayımmı?birde akvaryum o kadar büyük değil motoru çalıştırınca savruluyo sonra küçük bir kab gibi bişiy var onun içine giriyo savrulduysa bişiy olurmu?şimdiden teşekkür ederim.

img

mbs

7 yıl 2 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ