Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

yardım lutfen!!

iguanamda 3 adet siyah kucuk noktalar olustu mantar oldugunu dsuntum ve mantar kremi kullanmaya basladım daha sonra dikenlerinin uc kısmı erimeye basladı ve ucları kopuyor...bi fikri olan var mı acaba??

img

drgsrgd

14 yıl 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sizin için biraz araştırmayla belki bir sonuca varabiliriz. öncelikle, bu noktaların4 türü varmış (-mış diyorum, çünkü güvenilir bir yerden çeviri yapıyorum). 1. büyümeye ilişkin leke 2. mantar enfeksiyonu 3. bakteri enfeksiyonu 4. akar/mayt işlem biraz karışık görünse de sonuç almak/tanı koymak yüksek ihtimal. öncelikle bu lekeler yer değiştiriyor mu? evetse, 4 numaraya gidiyoruz, akar. iguana forumlarında bu konuda birkaç başlık var. 1, 2 ve 3 için ise: elimizde Lotrimin ya da Micatin gibi bir antimantar kremi, bir de antibiyotik krem olması gerek. bir de iggynin üstünde 2 siyah beneği aklınızda tutmanız gerek. hergün, günde birkaç kez bir beneğe antimantar, bir beneğe de antibiyotikli olanı uygulayacakmışız. eğer ikiden fazlaysa diğerlerine uygulamayınız. birkaç gün sonra, kremler etkisini göstermeli. hangisi işe yarıyorsa onu uygularsınız. hiç birisi işe yaramazsa ve bu lekelerin yayılma hızı çok yavaşsa, o zaman iggy ergenliğe adım atıyor demekmiş, tabii bu iggy 9 aylık civarındaysa. ama bence her zamanki gibi, sürüngenlerden anlayan bir veterinere danışmak bence en iyi çözüm. hangisine güvenilir bilmiyorum.

img

hggultek

19 yıl 6 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ