Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

gonzales hamster

arkadaşlar benim yeni bir gonzales hamsterim var. ilk defa bir hamster besliyorum. kendisini elime almaya çalışıyorum fakat benden korkup kaçıyor ulaşamayacağım yerlere gidiyor kafes içerisinde onu nasıl alıştırabilirim?

img

yuti

14 yıl 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Öncelikle gonzalesin yavru olmalı.Yoksa alışması zor.Hamsterler kafesinin içine el girdiğinde tedirgin oluyorlar ve saldırganlaşıyorlar.Yapman gereken herhangi bir cisimle canını yakmadan sakince kafesinden çıkart.Ellerini yıka yemek kokusu felan kalmasın.Aç avcunu ve koy üstüne.Dolaşır alır kokunu.Bu işlemi tekrarla.Yavaşça kafasını sırtını okşa.Kolay alışır

img

berkay54040

14 yıl 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

AyNeN ÖyLe BeNde ÖyLe Yapmıştım..

img

bucurugum

13 yıl 10 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benimde gonzalesim yavru daha 2 gün oldu alalı ben elimi kafesin içine sokuyorum avcumda yemle sonra o da elime çıkıp yemi alıp iniyor hep böyle devam edermi yani yavaş yavaş elimde kalır mı yoksa gelmez mi daha hiç ısırmadı ısırmasından korkuyorum hırçınlaşır diye yardım edermisin ?

berkay54040 yazdı :
Öncelikle gonzalesin yavru olmalı.Yoksa alışması zor.Hamsterler kafesinin içine el girdiğinde tedirgin oluyorlar ve saldırganlaşıyorlar.Yapman gereken herhangi bir cisimle canını yakmadan sakince kafesinden çıkart.Ellerini yıka yemek kokusu felan kalmasın.Aç avcunu ve koy üstüne.Dolaşır alır kokunu.Bu işlemi tekrarla.Yavaşça kafasını sırtını okşa.Kolay alışır

img

ece35

11 yıl 8 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ