Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

YARDIMA İHTİYACIMVAR...

2 hafta önde bir ugi sahibi oldum. geldiginde aşırı derecede uşumüş ve mükemmel derecede zayıfyı. 100x30x50 teraryumuvar bu teraryumun suan 60-70 cm lik kısmını kullanıyorum ona. arada engel var. topragını koydum agacını koydum suyunu koydum 150 wolt luk armuda benzeyen kırmızı ışık veren ısıtan lambası bar UV oldugunu söylediler. vitaminin veriyorum yemeni veriyorum tuvalet ihtiyacını yavaş yavaş normale dönuyor. şimdiki derdim aşırı derecede benden tırsıyor teraryumun sag sol ve arakda camlarına büyük kagıtlar koydum yansımasını görmesin diye ama o arkada mükemmel bir dünya oldugunu düşünmeye başladı sanırım teraryumdan cıkış yolu arıyor ve sürekli arkaya bakıyor kagıtlara bakıp duruyor. sadece marul veriyordum arada havuç veriyordum yemiyor elimden yiyor bagzen. bu akşam marul salatalık ve domates koydum önüne akalım yicekmi. birde derdim cok zayıf kemikleri görünüyor derisinin rengi kahverengi gibi ellerinde redileri egişmeye başladı. birde gecenlerde anlam veremedigim bir şekilde ışıga cevirdi kafasını agzını açıp bekledi öyle bende azına mavur verdim öyle actıkca. bide bunun üzerinde kızmızı nokta gibi parazitler geziyor bunlar için bir çözüm var mı ben bu haftalık olarak yıkamayı çözüm edindindim. petshopta tanıdıgım var o da bu lambanın altında durdukca onlar ölür dedi. gerekirse resimlerini atayım arakadaşalr ama bana bi yardım edin. degiştir derseniz degiştiririm ama degiştircegimde artis piskopat bişey ısırıl kuyruk atıyormuş bi öneride bulunun arkadaşlar.bu hayvanı cok seviyorum ilk geldiginde üşüdügünde gece o kucagımda uyurken ben uyumdaım ısıtmak için ugraştım çok üzülüyorum kızımın böyle olmasına. yardımlarınızı bekliyorum arakdaşlar. ilgilenenlere tekrar teşekkür ederim

img

hsnsli

14 yıl 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

büyük ihtimal, hala stres altında. sosyalleşmesi uzun zaman alabilir ve sabır gerektiren bir süreç. bu arada gıdalarına da dikkat etmelisiniz. iguana başlığı altında birçok değerli bilgi mevcut.

img

hggultek

19 yıl 6 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu gün beni iyice sinir etti eskiden hiç bişi yapmazdı ama artık cok fazla seye burnunu sokmaya başladı. bende götürüp verdim. yerine daha saglıklı daha şişman bir igu aldım. cinsi erkek. ama bana suan bi alışıyor bi alışmıyor bi kuyruk vuruyor bi kucagıma yatıyor. bir hafta teraryumundan cıkarmayı düşünmüyorum alışsın diye bide alışması için ne gibi yollar deneye bilirim bilgilendirirseniz sevinirim.genede araştırıcam ben

img

hsnsli

14 yıl 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Benimde bir iguanam var ve onlara marul gibi şeyler vermeyin çünkü onlarda hiç vitamin yok mango gibi şeyler verebilirsiniz. benimde yardıma ihtiyaçcım var iguanama bir şeyler oluyor, yemek yemiyor zayıflamaya başladı galiba kemiklerinden biri kırıldı ölücek diye çok korkuyorum lütfen yardım edin!! :((((

img

asyacatherine

14 yıl 4 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ