Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Afrika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

CENNET teyim TANGANYIKA !!!!

Merhabalar : Ben su an Tanzanya nin Kogami denen bolgesindeyim ve burasi Bu Cennet gole sInIr.Arkadaslar golde hergun dalis yapiyorum cichilds lerle yuzuyorum ciktigimda sarhos oluyorum inanilmaz anlatilamaz asigim bu baliklara. Ben bu arada MISIR da yasiyorum arada bir TR ye geliyorum. Benim gibi bu gole sirf bu baliklarla yuzebilmek icin insanlar geliyor ulkelerine donerken ozel boy ve turlerden ulkelerine goturuyorlar. Bende TR ye getirebilirim. SORU : Su an TR de hangi tur ve boy aranan cichild ?? 12 gun daha buradayim yazarsaniz cok sevinirim.. sevgiyle kalin..

img

kigoma_turk

18 yıl 8 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çok şanslısınız bunu yapabildiğiniz için buralarda en revaçta olan balık frontoza yerli halk besin olarak kullanıyormuş gerçi ama buralarda en revaçta olan balık !!Frontoza Blue Zaire!! özellikle fiyatından güzelliği belli oluyor ortalama 12-15 cm frontoza 100 ytl bilgilerine...........

img

salihd

18 yıl 9 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam çok şanslısın... ama bizede resimlerini gönderirsen çok memnun oluruz valla...iyi dalışlar

merhaba sevgili dostum, basta kutlarım en cok dalıs yapmak istedigim bölgelerden birindesin.Hatta dalgıc arkadaslarla yaptıgımız sohbetlerde sen nerde dalmak istersin sorusuna ben tanzaya dedigimde bilmedikleri icin epey bir sasırırlardı neyse dostum uzun lafın kısası benim senden bir ricam olucak nerde nasıl hangi sartlarda otel gidis donus vb. hangi dalıs okulları var, hangisi daha iyi dalıs bölgeleri nereler.ve bu gezi kaca patlar.kısa aydınlatıcı bilgiler verirsen cok sevinirim.e-mail adresim: [email protected] cok tesekkur ederim.bilgileri sabırsızlıkla bekliyorum.

img

farabundo

18 yıl 8 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence en fazla revaçta ve pahallı olan tanganyika cichildleri; Altolamprologus Calvus: siyah calvus,golun sıg kayalık kısımları. es tutmus disi ve erkek alırsan burda cift 200-300 milyon civarı. CYPRİCHROMİS LEPTOSOMA: golun acık suları.yanlız yolculuklara karsı hassatır.2 erkek 7-8 disi bir cok varyasyonu var. TROPHEUS SP. BLACK : kayalık bölgeleri.otcul diger turlerle olmaz. tek bakılmalı.bir cok varyasyonu var ozelikle falz bilinmeyen turleri cok para ediyor. CYPHOTİLAPİA FRONTOSA: derin dalıslarda en cok zevk alacagın balık.15 metre den sonra derin kayalıklarda karsına cıkar erkeği tek deilde suru halinde dişileriyle beraber gorbilirsin.dalıs yaptıgın yerde 7 bantlılar tahminimce.kacmadıkları icin ve agır balık oldugu icin bide dalıs klubu yemlediyse deyme keyfine.ne kadar buyugunu gordun merak ettim.? iyi dalıslar.

img

farabundo

ÖZEL MESAJ

MERHABA FARABUNDO , Oncelikle verdigin bilgiler icin tskler. Sorularina gelince , simdi benim durumum farkli nasil yani biz 2 arkadas 2 motorla MISIR dan ciktik yola ve kendi dalis malzemelerimizle , anlayacagin bilet ve malzeme masrafimiz seninkinden farkli , konaklamaya gelince burada bunglow tipi yerler var geceligi 20-30 usd arasi. Daha detayli bilgi icin Istanbul da yasiyorsan bulusuruz. Senden VE HERKEZ den bir ricam olucak !!! Ben bu guzel canlilara NASIL yolculuk yaptiracagim ?????? sewgilerle

img

kigoma_turk

ÖZEL MESAJ

Selam EROL , Yaptigim cekimleri paylasmaktan sevinc ve gurur duyarim . Doner donmez bu web-page de yayinlanir umarim. sewgiler

img

kigoma_turk

ÖZEL MESAJ

merhaba erol, teskkurler bilgiler icin fakat ben ank.dayım.bi sekilde e-mail ve brosur yollarsan sevinirim. balıklara yolculuk yaptırmaya gelince; ordan dunya ya satıs yapan tek bir şirket var oda African Diving LTD. diye biliyorum. tabi bu herifiler profosyonel .simdi balıgı nerden aldıgını tahmin etmeye calısyorum.eger gol kıyısındaki ciftliklerden alıcaksan belki yardımcı olmazlar ama bu herifler dunyanın her kosesine ticaret yaptıkları icin.bence balıgı baska bi yerden bile almıs olsan bu adamlara gidip parasını verip paket yaptırman zaten yapılan islemlerle balık 32-35 saate kadar posetlerde durabiliyor. kısaca nasıl olacagını anlatmak gerekirse; ilk once balıga kesinlikle yem verdirmiyorsun hayvan yola ac cıkcak. sonra saglam posetler buluyorsun sera veya hagen tercih et. balıgın boyuna gore bence en guzeli ikili veya uclu gruplar halinde balıkları atıp tabi kendi doaal suyu olucak burda en onemli mesele balıkları attıktan sonra posetlere oksijen tupunden hava bastırman (iste buyuzden balık ciftliklerinden balıklrı satın alman daha iyi olur.)sonra kolilere koymandan once delinmelere karsı kolilerin heryerini strofor ile kaplaman olucak ve balık yolculuk etmeye hazır.hemen bir ucak kargosuna vermen ve balık adrese teslim. Burada ne guzel bir trip olmus kutlarım. http://www.africandivingltd.com/ not: eger tr balık getireceksen senden balık satın almak isterim.ozelime e-mail atarsan sevinirim.herhalde site sahipleri burda izin [email protected]

img

farabundo

ÖZEL MESAJ