Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tarantula Bakımı

Mesaj Ekle

Mexican Redknee Tarantula ARIYORUM

Yeni başlıyorum,ilan veren arkadaşlara mesaj attım. 45 lt.lik bir cam tank erişkin bir ''Redknee''için yeterli olur sanıyorum.Bir iki kütük,taban torf,saklanabileceği kaya küp vs.Uygun olursa canlı bitki ve çim düşünüyorum.Dekor için önerilerinizi bekliyorum.

img

keremcumali

19 yıl 2 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Redknee kurak ilkime sahip bir bölgeden geliyor dolaisi ile ortami cöl havasinda dekore edebilirsin. Torf yerine sari renkli killi toprak kullanir ve ortama bir kac tahta parcasiyla dikenleri cok sert olmayan bir kaktüs cinsi yerlestirirsen bence cok hos olur. Cim komanin pek iyi fikir oldugunu sanmiyoru, eger koyarsan cimi canli tutmak icin yapman gereken sulama hayvani rahatsiz edecektir. Nemden rahatsiz olan hayvan sürekli cama tirmanmanya calisacaktir. Kuru ve sicak bir ortam yaratmaya calis. Sadece belli bir köseye bir suluk ve ara ara bu sulugun cevresini islat.

içerisinin olabildiğince doğal bi yer gibi kullan içine plastik gibi şeyler koyma fazla huzursuz olur saklanma güdüsünü yerine getirebilmek için bi tane hindistan cevizinin içini boşalt onu kullan en iyisi o bence su kabını plastikten falan kullanma kullanacaksan 3 tane ceviz kabuğunu ters çevir su kabı olarak kullan üstüne mümkünse ışık koy eğer eline alabiliyorsan besle eline almaktan korkarsan besleme ;o) alırkende dikkat etmek gerekir bunun pratiğinden az bişey bahsedim tarantula hiç bi zaman direk tutmaya kalkmayın yürürken kafesin içine elinizi gittiği yolun üzerine koyun ve sakın ses yapmayın o da size ses yapar yoksa =o) ellerinizin üstünde hareket ettirmeye kalkmayın sonra kafese koyarken normal yürürken elinizde kafese doğru yöneletin o içine girer zaten ;o)

img

mutt_king

18 yıl 3 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ