Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Afrika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

COK SAGOL CEVAP ICIN

TAVSIYENI DINLEYIP SADECE YUNUZLARI TUTUCAM DIGER BALIKLARI SATICAM. AKVARYUM SENCE YETERLIMI EBATLARDAMI YAKLASIK 225LT BISEY DAHA DIP TEMIZLIGI SUREKLI VE DUZEWNLI BI SEKILDE YAPIYORUM FAKAT KAYA KENARLARINDA SUREKLI KALIYO BUNUN KOKTEN COZUM VARMI CUNKU ELIMDE KI BALIKLAR SUREKLI PISLETEN BALIKLAR VE BESLENMELERI SADECE AKSAMLARI VERIYORUM KARISIK YEM VERIYORUM SERANIN. YARDIMIN ICIN SIMDIDEN TESEKKURLER DAHA

img

mamas

18 yıl 8 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Balıkların boylarını yazmamışsın ama 225 lt ye 10 yunus yeter onu erkek dişi olarak orantılamalısın. Akşamları beslemen yeterli bende öyle yapıyorum. Kaya diplerindeki pisliklere gelince onları ben bir hortum yardımıyla kovaya çekerek yapıyorum tabi yinede aralarda kalıyor. Onlarıda arada bir akvaryumun dekorunu değiştirince temizliyorum. Ha bu arada ısıtıcın vardır herhalde ısıyı 26-28 aralığında olsun bol kayalık olsun ondan sonra yavru alabilirsin... Ancak bir fikrim var 10 yunus yerine 5 yunus 5 de sarı prenses yaparsan hem renkli olur hemde uyumlu balıklardır. Unutma 1 erkek 4 dişi olursa en ideali olur. Kolay gelsin sağlıklı akvaryumlar...