Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

İGUANA HAKKINDA YARDIM

ALACAĞIM YAVRU İGUANA İÇİN BİR KAFES HAZIRLADIM OLDUKÇA GENİŞ VE GÜZEL OLDU. FAKAT BU KAFES İÇİNE HANGİ MALZEMELER GEREKLİ BUNU TAM ANLAMIYLA ÇÖZEMEDİM HER KAFADAN FARKLI BİR SES ÇIKIYOR NETTE VE TAM ANLAMIYLA DOĞRU BİLGİ SAHİBİ OLAMIYOR İNSAN. MALZEME OALRAK ISI TAŞI, ISITICI AĞAÇ, R80 SPOT. KIZILÖTESİ LAMBA. UV LAMBA, VB BİRÇOK MALZEME VAR. FAKAT HEPSİNİ KARŞILAMAK MÜMKÜN DEĞİL. İGUANA YETİŞTİREN BİRİ HANGİ MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYAR ? YEMEK KABI SU KABI ONLAR HARİÇ... VE GEREKLİ MALZEMELERİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR. VOLTLARI FALAN YANİ. KAFES ÖLÇÜLERİ ORTALAMA OLARAK BOY 60 CM CİVARINDA. EN 110 CM CİVARINDA. DERİNLİK 50-60 CM CİVARINDA. YAN BİR KAFES. ŞİMDİDEN YARDIMCI OLACAK ARKADAŞLAR TEŞEKKÜRLER...

img

devil_cagi

14 yıl 8 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ben başlangıç olarak iki katlı kafesime 2 Tane 60W R80( Kırmızı ve yeşil) Spot lamba yanında da 18 Watt 60 CM Sera marka UV lamba aldım ki gayet yeterli. 1 Tane ısıtıcı taş ve katlar arasında gezebilmesi için genişçe bi ağaç parçası koydum. Zeminde de Forest Bark denilen talaşımsı malzemeden kullanıyorum. İçerinin ısısını ölçmek için de bir termometre alırsan iyi olur.

img

btuzlakss

14 yıl 1 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İLK ETAPTA YER MALZEMESİ OLARAK GAZETE KAĞIDI KULLANMAYI DÜŞÜNMEKTEYİM. TEMİZLENMESİ KOLAY OLDUĞU İÇİN. R80 SPOT 1 ADET KOYMAYI DÜŞÜNÜYORDUM YETERLİ OLACAK SANIRIM KIŞIN ZATEN EV ÇOK SICAK OLUYOR KALORİFERLİ OLDUĞU İÇİN. UV LAMBA OLARAK UYGUN BİRKAÇ LAMBA BULDUM AMA AYNI İŞİ GÖRÜRMÜ SERA MARKASININ UV LAMBASIYLA SORU İŞARETİ. ISITICI TAŞ DÜŞÜNMÜYORUM HEM YAZ GELDİĞİ İÇİN HEMDE İGUANALAR İÇİN ZARARLI OLDUĞUNU DUYDUĞUM İÇİN. TERMOMETRE ALACAĞIM. MALZEMEDEN BİRAZ ÇALMIŞ GİBİ OLACAĞIM AMA MADDŞYAT BİRAZ ÖNEMLİ İLK ETAPTA BENİM İÇİN.

img

devil_cagi

14 yıl 8 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bulduğun UV lamba UVC olabilir ona çok dikkat et. Aldığın UV lambanın sürüngenler için özel üretilmiş olması ve UVA-UVB olması gerekiyor. UV`nin üstünde yazar direk alırken dikkat et. Isıtıcı taşın zararlı olduğunu dusunmuyorum benımkı cok ısınmıyor zaten sindirime de yardımcı oluyomuş ben tavsiye ederim alacak durumun olduğunda al.. Yer malzemesinde de forest bark biraz pahalı ama idrarı emiyor, dışkısını da direk görüp alıyosun temizlemesi çok kolay ben estetik duruyor die bunu kullanıyorum ama gazete kağıdı da kullanabılırsın tabi...

img

btuzlakss

14 yıl 1 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ