Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sahibi Olmak İstiyorum

Mesaj Ekle

ÇOK ACİL KÖR KEDi 0 531 959 75 10

2 hafta önce kapıma bırakılan 2 gözüde görmeyen 3 yaşlarında devamlı sevgi isteyen oyuncu kediciğe yuva arıyorum.benim evimdeki papağanım bağırdıkça çok korkuyor ve diğer kedim ne yazık ki bir türlü kabullenemedi.sokağa bırakmak istemediğim için acil sahiplenebilecek birisini arıyorum

img

neseliminnos

13 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sayın `neseliminnos`, dışarıda 3 aydır, evde de 20 gündür kör bir kedicikle ilgileniyorum. Özellikle evdeki gözlemime dayanarak: Bir kere, herhangi bir kedinin yeni evine alışması için 2 hafta az bir süre; biraz da hayvancığın yapısına göre. Bu `yapıya göre` olgusu, açıktır ki, kör bir kedide daha çetrefil bir durum yaratmıştır. Bendeki hayvancığı birkaç gün tümüyle kapalı tuttum bir odada. Sonra sıkıldı tabi, açıp evde dolaşmaya başlamasını sağladım, üç kedi daha olduğundan, ben de yanında olarak, zarar vermesinler ya da iyice ürkmesin diye. Giderek evi ezberledi, salonda diğerlerinin saldırısından koruyarak kağıt toplarıyla oynattım (giderek birlikte oynamaya teşvik ederek: topu bir benim ufaklığa, bir ona atıyordum mesela, diğerleri seyrediyordu). Üç haftanın sonlarına doğru o diğerlerinin varlığına alıştı, kendinin de evde bir yeri olduğuna inancı gelişti, korkmadan (ya da daha az korkarak) evde dolaşmaya, diğerleriyle karşılaşmaksızın bir köşe bulup yatmaya başladı. Diğerleri de, artık her gördüğünde saldırmamaya, hırlamamaya, vs. Söylediklerinizden, sizin için zor olanın, sorun olanın evde ikinci bir kedinin valığı değil, hayvancağızın uyum sorunu yaşaması/uyamaması olduğu anlaşılıyor. Eğer öyleyse, yani `bir kedi daha fazla gelir`, diye düşünmüyorsanız bence biraz daha sabırlı olun. Kedinize o daha erken alışır. Sizinkinin alışması daha uzun sürebilir ama, alışır. Bence muhtemelen 1,5 ay kadar bir süre içinde tam alışma olur. Papağanınıza gelince, onları tanımam, ama eğer kör kediciğe fiziksel olarak zarar verme ihtimali yoksa kuşun, sesine alışacaktır kesinlikle, o sesin, ya da kaynağının kendisine zarar vermediğini gördükçe. Ses onun hayatı; `manage` etmeyi en iyi bildiği şey. Evet, biraz sabır lütfen. Çünkü bu hayvancıkların bağlılığı bambaşka. İki gün önce bir yere verdim. Kucağımda hiç oturmamıştı (ben de ürkmesin diye acele etmemiştim). Ama orada kaldığım 3-4 saatin sonuna doğru, artık işin ciddi olduğunu sezip mi ne, sandalyeye kucağıma bir tırmanışı, kafasını kolumun altına sokuşturup bana bir sığınması vardı ki... nasıl anlatılır? (Arkamdan da sandalyede kokumu aramış ertesi gün). (Aklıma geldi: kendi kediniz şimdiye kadar hep yalnız idiyse kıskandırmamaya, körü azar azar sevmaya çalışın).

img

alpino

14 yıl 11 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ek bilgi: bendeki `Körcük` 8-9 aylık, erkekti. Ama şu da var: bu ilanı burada görecekler mi? Kedi verenler`e yazmanız daha iyi değil mi, kedi arayan bir kişi oraya bakar doğal olarak?

img

alpino

14 yıl 11 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ