Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

Kafa Siyahlaştı

Arkadaşlar Jack`i bugun aldım eve getirdim aldığımda bişeyi yoktu ama şuanda biraz kafası siyahlaştı. Durduğu yerde sıcaklık 30 derece 2 tane 60 Watt R80 Spot lambanın altında yatıyor, ışıkların altından hiç ayrılmıyor ve elime alamıyorum korkuyo bende kendı halıne bırakıcam bir süre. Kafa`nın siyahlaşma sebebi nedir sizce?

img

btuzlakss

14 yıl 1 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

uv lamba kullanıyorsan ondandır olması normal.Eğer uv lamba kullanmıyorsan stresten olabilir.

img

reiska

21 yıl 2 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

UV lamba da açıktı kapadım şimdi, stresten de olablir yanına yaklaştığım anda kalp atışı falan çok hızlanıyor alışamadı herhalde..

img

btuzlakss

ÖZEL MESAJ

uv lambayı kapatmana gerek yok.uv lamba açıkken kararması normal zaten güneş ile maruz kaldığında da kararıyorlar daha fazla faydalanmak için.yine 12-14 saat açık kalsın uv lamba

img

reiska

ÖZEL MESAJ

büyük ihtimal stres. ne de olsa yeni bir çevre, yeni insanlar. çok normal bir tepki.

img

hggultek

19 yıl 6 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bir de kesinlikle kendine dokundurtmuyor ve elimden yemiyor, her öğün beslemeye çalışıyorum yemiyo arkamı dönüyorum gidiyo kabından yiyio, elimi dokunduğum anda da direk fırlıyo kafesin öbür ucuna inşallah alışır =/

img

btuzlakss

ÖZEL MESAJ

alışır alışır benimki de mesela elimle beslerken odaya arkadaş girince hemen duruyor yemiyor odadan çıkınca devam ediyor hala yabancılıyor seni ama gördükçe alışır.

img

reiska

ÖZEL MESAJ

Dün gece kafesinden kaçmış benimki,buldum koydum yerine fakat bugun de sabahtan beri cıkıs yolu arıyor sizce neden bu kadar çok çıkmak istiyo =(

img

btuzlakss

ÖZEL MESAJ

ilk başlarda normaldir.sen kaçabileceği bir yer varmı kontrol et.eğer kaçabileceği bir yer bulursa hep orayı deneyecektir.Bir süre sonra da alışıp bırakır merak etme

img

reiska

ÖZEL MESAJ

Buldum ya kapının kancasını açıyomuş gene kaçtı, yakalamaya calısırken de uğraştırdı bu sefer elimi falan ıssırdı minnacık haliyle kanattı nası iş anlamadım

img

btuzlakss

ÖZEL MESAJ