Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Köpeğimi minibüs ezdi.

Merhaba.1 Yaşındaki 54M014* plakalı ticari minibüs birinci viteste seyrederken yolda yatan secereli labradorumun üstünden öylece geçiverdi.Kesinlikli frene dokunmadı bile.Zaten 15-20 km/h hızla kasıt olmadan bir canlı öldürmek mümkün değil kanımca. Aynadan köpeğin can çekiştiğini görp geri geldi.İndi ve ilk cümlesi.Ne salak hayvan koca minibüsü gördü,ne diye kalkmadı ki? Dedi.Yani bilerek ve isteyerek ezdiğini bir nevi itiraf etti. Polis hayvanı başıboş bırakarak kazaya sebebiyet vermekten beni suçlu buldu. Tanık olduğum manzaraya mı,1 yaşındaki oğlumun bahçede sürekli köpeğimizi aramasına mı,köpeğin mama ve malzemelerini gördükçe tüm ailenin içinin sızlamasına mı,hayvanın canına mı,aldığı mükemmel eğitime mi,Köpeğe harcadığım 2000 liradan fazla masrafa mı yanayım? Sonuçta hayvancık öldüğü ile biz de üzüldüğümüzle kaldık.Minibüsçü dondurmasını yalayarak çekti gitti. Sizden ricam başına böyle bir şey gelen varsa nasıl bir yol izledi.Olay dün oldu o zaman zannedersem şok falan geçirdim.Zaman geçtikçe adamın öylece çekip gitmeis sinirimie dokunuyor.Bu adam bir katil,hiç mi suçu yok,nasıl bir adalet bu? Biraz araştırdım kanunen sadece çarpıp kaçarsa suçlu oluyormuş. Bu konularda bilgisi olan beni aydınlatırsa biraz rahatlarım zannedersem.

img

mayko333

15 yıl 2 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Köpeğimi öldürem minibüsün 12 saat sonraki hali. http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=981492&title=minibus-ile-otomobil-carpisti18-yarali Ama giden geri gelmiyor ki.Ne fayda. Allahıma binlerce şükür cezasını buldu.

img

mayko333

15 yıl 2 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kardeşim, yolda yatan diyorsun. Olaya birebir şahit olmuşsun, kaldırımda neden yatırmadın? burada o şerefsiz kadar sende suçlusun. onu savunmuyorum yanlış anlama bende enaz senin kadar üzüldüm ama doğrusu bu. üstelik köpeğin arabayı farkettiğinde kaçmalıydı! ne yazıkki Türkiye`de kural var uygulayan yok. Kanun var cezai işlem yok.

img

hüsnü11

18 yıl 2 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ben ne diyeceğimi bilemiyorum ama burda birnevi hem sizin hemde o .... in suçu var.Onun suçu şu arada ki köpeği görmüyormuş gibi devam edipte bir can kaybı olmasını istiyor hem de köpeğe salak diyor ve cezasını görüyor bu iyi.Sizin suçunuz şu köpeğinizi başı boş bırakmak ya da araç trafiğinin oldu yere de bırakmak kesinlikle yasaktır! Köpeğinizi düşünmüyor musunuz?! Bize ne o otobüs müdür neyse beni ya da başkalarını ilgilendirmiyor! Köpek ilgilendiriyor öldü mü,can mı çekişti,kurtuldu mu bize bunlar lazım bunlar! Daha yeni üye oldum yazdığım şeylere bakar mısınız?! Neyse siz köpeğin durumunu söyleyin -_-

img

esindogari

11 yıl 10 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

köpeğinizin münibüs geçtiği yerde yatmasına nasıl seyirci ladınız anlayamadım. Suçlusunuz en az o ....şoför kadar bu bir sonra 18 yaralının olduğu bir kaza olmuş nasıl oluyorda oh iyi oldu diyebiliyorsunuz pes siz nasıl böyle bir kaza için ohh diyebilirsiniz siz kim olduğunuzu sanıyorsunuz bir daha kuş bile beslemeyin bence

img

Ellie

11 yıl 8 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bugun de saat 23 00 da benim kolegimi ezdi araba :( aynen dedigin gibi cok uzuluyomus insan allah yardimcin olsun kardesim

img

Guest26279

8 yıl 9 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Gozumun onunden gitmiyo yaya gecitinden gecerken sehir ortasinda nasik duramadi o araba da o kopegi ezip gitti anlamadim serefsiz durupda gecmis olsun kardesim bile demedi cekti gitti sehir icinde yaya gecidinden gecerken onumden giden kopegi ezip gecip gitti valla dedigin gibi mama kabidir kemigidir hepsini atmak zorunda kaldim :( yolun kenarina alirkende elimi istirdi cok kotu oldum nasi diner bu aci bilmiyorum ramazanin ortasinda kopegin ahini aldim :(

img

Guest26279

8 yıl 9 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bu sabah saat 10 sularinda köpeğimi minibus ezdi. Şoförün bi suçu yok arka tekerleginin altina girdi. Oracikta aninda can verdi yavrum. 16 Araliktada bi diger kopegim çalındı daha onun acisini unutamamisken simdi bu oldu. 19 Ekimdede canimdan cok sevdigim dedemi kaybettim. 18 yasimdayim ve psikolojim alt üst oldu. Aninda ölmüş olsa bile sizce cani cok acimis midir? Kopeklerinde ecelleri var midir? Eger o saatte disari cikmamis olsaydida ayni saatte ölür müydü? 6 bucuk aylik dunyanin en guzel amerikan cockeriydi onsuz yapabilir miyim bilmiyorum. Canim oğlum

img

gizemmt

7 yıl 9 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ