Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

İguana Cinsiyet Ayrımı [Yardım]

Merhaba Arkadaşlar... İguana alıcam ama Cinsiyeti nasıl ayırt edilir. Araştırma yaptım fakat pek bi kaynak bulamadım Sadece Erkeklerde Arka ayağının iç kısmı kabarık oluyormuş diye bişeyler okudum. Renk farkından anlaşılıyormu İguanayı Alcağım zaman yavru ve açık yeşil renk erkek almayı düşüyorum. Siz nasıl ayırt ediyorsunuz cinsiyetini. Yardım ederseniz sevinirim. İyi Günler...

img

peacehammer

13 yıl 11 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

genelde 18 aya kadar cinsiyetini anlamak zor. ilk çiftleşme zamanı 18 aylıkken, ancak bu dönemde cinsiyet işaretleri belirginleşiyor. petshoplar size istediğiniz cinsiyetteki yavruyu hemen satarlar, erkek istiyorum dersiniz, işte bu 3 aylık bir erkek diye satarlar, 15 ay sonra bakarsınız dişiymiş. ya 18 aydan büyük alacaksınız ya da yavru alıp şansınıza ne çıkacak bekleyeceksiniz. belki de başka bir yolu vardır, bilenler yazar mutlaka.

img

hggultek

19 yıl 6 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ozaman şansımıza ne çıkarsa okadarda önemli değil erkek veya dişi olması genelde dişi hayvanlarda içgüdüsel olarak korumaya yönelik olduğu için dişiler biraz daha geç alışıyor insana iguanalardada böylemi acaba

img

peacehammer

13 yıl 11 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ