Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

Tuvaletini Üstüme Yapıyor

Arkadaşlar igu`m düzenli olarak hergün tuvaletini kafesin aynı noktasına yapardı hiç şaşmazdı ama son 2 gündür dışarı cıkardıgımda koluma tırmanıyor ve çişini, kakasını koluma yapıyor.. Sizce denk mi geliyo yoksa bir gariplik olablirmi?

img

btuzlakss

14 yıl 1 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bildiğin gibi iguanalar karakterleri gereği temiz hayvanlar.Havaların ısınması ile birlikte yaşadıpı ortamdaki dışkı kokusu ile onu rahatsız etmeye başlamış olabilir.o da bu yüzden tutuyor olabilir.Sana tavsiyem saksı gibi bir şey torf koy iguananın tuvaletini yaptığı saatlerde o toprağa yapmaya alıştır.ben şahsen öyle yapıyorum.sen de alıştırmaya çalış bence rahat edersin.

img

reiska

21 yıl 2 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Şöyle ki kafesin kapısı sürekli açık olmadığı için torfu da içeri koymak durumunda kalıcam gene rahatsız olmayacak mı? ve genelde kendi takıldığı yer üst kat tuvaletını hep assagı yapıyordu ben bıle sahsen koku almıyorum abartı öyle, görünce hemen temizliyorum

img

btuzlakss

ÖZEL MESAJ

o zaman bu aralar huysuzlaşmış olabilir.Ama sen benim dediğimi tam anlamadın galiba bak ben piknik sepetini torf ile doldurdum kafesinin içinde değil.her gün kafesinden çıkartıp oraya koyuyorum orada tuvaletini yapıyor sonra kafesine geri dönüyor.yani kafesin içinde böyle bir bölüm oluşturmak değil benim dediğim.

img

reiska

21 yıl 2 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hea anladım ben kafesin içine koyulucak sandım neyse böyle yapmaya devam ederse en kötü alıyım ben de öyle birşey 1-2 kere daha yaptı cunku...çok sağol

img

btuzlakss

ÖZEL MESAJ