Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

melez sorusu

arkadaşlar evimde beslediyim 2008 almanyadan gelme kafes üretimi cicek gerdan keneset bir sakam var cok nadir oluyormuş bötlesi busene melez için eşe atdım sag olsun bu sitedeki arkadaşlarda cok yardımcı oldular iki adet melez aldım anneleri sarı tepeli kanarya suan otuz gunluk yavrular sormak istediyim su an ne anneye ne babaya benziyorlar annanin başındaki şekli yavrulara gecermi ve babasındakı kenesetlrn gerdanı nezaman rengleri belli olur suan serceye benziyorlar saygılar...

img

katalin

14 yıl 3 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

img

katalin

ÖZEL MESAJ

şimdiye kadar başlarında tepe olması gerekirdi azıçıkta olsa demekki babaya daha yatkın olmuşlar yani başlarında tepe olmaya bilir anne tüyünü atıp kendi tüyünü çıkarmaya başlayınca eline alıp baka bilirsin enselerini üfleyip keneset varmı yokmu diye ozaman daha belirgin olur tabiki boynunun altınada bakmayı unutma

img

wipes

14 yıl 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

wipes kardeş anne tuyunu nezaman atarlar suan rengleri serce gibi babasının maskesini yavaşca alıyorlar portakal rengi ama galiba gerdanı var cunku gaganın altı babası gibi beyaz muhur var t.ş.k

img

katalin

ÖZEL MESAJ

melezlerde 4 aydan sonra maske yapmaya başlarlar,tepe ise genelde kanaryalarda % 50 ornında yavruya geçer,ama sakada tepeli melez illa verecek diye birşeyde yok,mozaik dişilerden alınan melezlerse renk olarak anneye bağlı olarak özellik gösterir.bakıri mozaiklerden alınan melezlere renk maması takviyesi gerekir.gri ve beyaz dişilerden alınan yavrularda maske yapmaz.bunun harici,melezlere mümkün mertebe kanarya dinletmemek gerekir hatta mümkünse hiç dinlemesin yoksa kanarya kırığı öter oda makbul değil.keneset meleze geçermi bende bilmiyorum çünkü hiç görmedim,o kadar melez almama rağmen kenesetli melez aldığımı hatırlamıyorum.

img

maga_3455

14 yıl 5 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ