Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

Saka yavrusu buldum ACİL yardım edin.

Bugün köyde avluda bi yavru saka buldum suan cok küçük nasıl karnını doyurucam doyuramassam ölücek neolur yardım edin karnını nasıl doyurucam daha çok küçük

img

romeo35

13 yıl 10 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaasım ben hıc saka buytmedım ama guvercın cok buyuttum palet yemı sullandır sırnga ile dururusun anacak yada ekmek içini islat iyce yogur ve ve şırınga ile ver

img

34_golge

13 yıl 11 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

öncelikle merhaba kolay gelsin ben geçen sene 5 tane arap bülbülü büyüttüm bu senede 7 tane büyük baştan kara yavrusu büyüttüm arkadaşım bende burda üstatlardan aldıgım bilgiyi sizin le paylaşmak istiyorum öncelikle haşlanmış yumurtanın sarısı (ama yumurta en az 20 dakika haşlan masılazım)ve bebe büskivisi ikisini iyice karıştır ve sulandır bir şırınga yardımı ile kuşun agzına azcık azcık ver ve bunu günde en az 6 veya 7 defa tekrarla buşekilde kuşunu saglık bir şekilde doyura bilirsin tabi kuş çok küçükse onu sıcak tutmanda gerekecek sıcaklık en az 27 civar ları olması lazım inşallah yardımlarımız dokunur ve saglıklı bir yavruya sahip olursun.gelişmeleri buraya yazarsan bizde kuşun akibiyetini ögrenmiş oluruz hadi kolay gelsin.

img

nikra

14 yıl 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kuş küçük ama bıraktıkmı 7-8 metre ucuyo ve sonra düşüyor. Bugün aç kalıcak o halde yarın sabah alıcam doyurucam kesinlikle akibeti hakkında bilgilendirmeliyim cünkü hiç bi bilgim yok.. Çok teşekkür ederim messenger adresinizi yazarsanız daha detaylı konusuruz. Veyahut ben veriyim [email protected] Çok teşekkür ederim simdiden yardımlarınızdan ötürü..

img

romeo35

ÖZEL MESAJ

pet shoplarda sarı renkte yumurta içerikli mamalar var. yavrulu anaç kanaryalara yavruların vitaminlerini tam alabilmeleri için verilir. püre kıvamına gelene kadar su kat. ayrıca günde 1 kere kırmızı elmayı püre haline getir şırınga ile ver. miktarını kuşun kursağını kontrol ederek ayarlayabilirsin. inşallah kuşu yaşatırsın.

img

sedat_kktc

13 yıl 11 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

romeo arkadaşım anladıgım kadarı ile kuş baya büyük ısıtmagerek kalmammış o kuş yakında yeme vurmaya başlar kafesin içerisine haşlanmış yumurtayı ortadan kes kafeste yetişe bilecegi bir yere koy ama o yumurtayı en fazla 8 saat sonra kafesten al ve at sonrakigün yenisini koy bu şekilde devam et tekrar kolay gelsin çünki yavru kuşla ugraşmakkadar zor bişey yoktur çünki mesuliyet sahibisin işin içinde can var ama bir okadarda zevklidir o kuşun büyüdügünü görmek ve uçtugunu görmek kadar zevkli bişey yok.

img

nikra

14 yıl 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sedat_KKTC : Çok teşekkür ederim ama burada hiç pehshop yok.Ancak İzmire gittiğimde alabilirim. Nikra ; Evet bugün ötüyor bile sesi çok etkiliyor. Kesinlikle besliycem gerekirse uyumam beklerim basında yumurtanın sarısını ortadan 2 ye ayırdıktan sonra kafese bıraksam olur mu ?

img

romeo35

ÖZEL MESAJ

:(bende bir yavru buldum. pet shopa götürdüm saka yavrusu olduğunu söylediler. kanadı kırık sanırsam ya da daha tam olarak gelişmedi uçamıyor. veterinere götürdüm yapabilicek bişey olmadığını söylediler. bende uçmayı öğrenene kadar kendim bakmaya karar verdim fakat sadece su ve süt ile besleyebiliyorum arasıra yumurta sarısı içiriyorum yanlışmı yapıyorum bilmiyorum. 4 gündür bu şekilde besliyorum iyi gibi görünüyor bi sorun yok kuşta. bana yardımcı olabiliecek birileri var mı acaba?

img

cmnarzu

13 yıl 7 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yok mu kimse:(

img

cmnarzu

13 yıl 7 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bizim veterinerden daha iyi bilmemiz mümkün değil net birşeyler söylemem için bizzat kuşu görmem avcuma alıp bakmam gerekir eğer kuş devamlı kafes tabanındaysa yani hiç tüneğe çıkamıyorsa sorun var demektir uzaktan bu kadarını söyleyebilirim tekrardan başka bir veterinere ya da deneyimli bir kuşçuya göstermeniz en doğrusudur

img

proxy

13 yıl 9 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ