Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

mahmuzlu akdeniz kaplumbağası yemek yemiyor

Herkese merhaba arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum sitenin tamolarak içeriğini bilmiyorum diğer forum siteleri gibi ayrı ayrı bölümlerde konu açılıyormu falan filan neyse onlarıda öğreniriz benim iki adet kırmızı yanaklı kara kaplumbağam var daha küçükler biri erkek olarak tahmin ettiğim 5.5cm diğeride kız olarak düşündüğüm 6 cmlik kapluş işte geçenhafta antalyadan mahmuzlu akdeniz kaplumbağası olarak düşündüğüm kara kaplumbağası geldi . Büyükçe bir kabın içerisine toprak koydum mağra görevi görmesi içinde bir saksı koydum şuanda içerisinde sadece normal evlerde olan sarı ampul var ısınması için uv b lamba almayı düşünüyorum ama şuanda maddi açıdan iyi değilim oüzden biraz bekleyecek ama telafi etmesi açısından güneşe çıkarıyorum internette okuduğum kadarıyla mağrul kıvıcık kara hidiba falan yiyormuş birkaç şey daha var ama bizim veled sadece karahindiba yiyo başka bişi yediremedim maalesef birçok park olmasınarağmen de bu çiçeği bulamıyorumben .Onun yemek yemesi için neyapabilirim acaba başka neler verebilirim yardımınıza çok ihtiyacım var lütfan biraz ilgilenirmisiniz . İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim ... :D:D:D

img

cingözuykucu

13 yıl 9 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ilgilenen yokmu arkadaşlar ???

img

cingözuykucu

13 yıl 9 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İlk tercihim o kaplumbağa nerede doğasından koparıldıysa tam o noktadan geri bırakılmasıdır.
Kara kaplumbağası doğal yaşam reflekslerini kaybetmeden geri bırakmak lazım. Eğer büyükçe bahçen yoksa 3-5 sene içersinde o kaplumbağa 15-20 cm den daha fazla büyüdüğü zaman evde bakılması imkansızlaşır. Bu işe başladığına pişman olup kurtulmak isteyeceğin bir ayak bağı olacaktır bu tür yaşam ona da eziyet olur.
Kaplumbağana hergün SERA REPTİL HERBİVOR OTÇUL PROFESYONEL yem den 3-4 tane ver. Salatalık rendelenmiş havuç ve abartıya kaçmadan az az değişik sebzelerden verebilirsin. Ne yiyecek neyi yemiyecek bilinmez. Lahana , ıspanak ,brokoli , turunçgiller ve etçil hayvanlara özel protein ağırlıklı yemlerden asla verme. Beslerken disiplinli davran. Zamanla kıvırcık ve marulda yiyecektir. Şu an yemiyorsa vardır bir bildiği.
Kışın güneş ışığı alamadığı zamanlarda haftada bir yemlerine 1 damla Devit 3 damlat.İçsin içmesin mutlaka hep aynı yerde temiz bir suyu olsun. Güneşlendiriken sakın onu gölgeye kaçamacağı 4 yanı kapalı bir kap içinde tutma. Aşırı güneş ve aşırı ısınma bu hayvanlara yarardan çok zarar verir ve hatta öldürebilir.Zaten bu yüzden aşırı güneşten hemen kaçarlar.
Tekrar altını çizerek yazıyorum kısa vadeli düşünme , uzun düşün , 5 yıl sonrası  düşün onu tam aldığınız noktadan doğasına geri bırak.

img

frozen

18 yıl 4 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ÖNCELIKLE BANADA FIKIR VEREN FROZEN ve tşkler bende de 2 adet karakaplumbagası var ama bendekıler 26 cm ve şeftalı salatalık erik özellikle karpuz ı cok yıyorlar ayrıca ek bılgı ıstersen [email protected] bu adresten bana ulasabılırısın

img

53gfb

14 yıl 10 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ