Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

saka

sakamın otmesı ıcın ne yapmalıyım yada ne kadar beklemelıyım

img

34_golge

13 yıl 11 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bu zamanda sakanızın yavaş yavaş tüye girmesi lazım tüye girsin çıksın öyle öter,

img

emreergin

15 yıl 7 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu zamanakadar ötmediyse ya dişi yada çok bakımsız kalmış kuşlar bu aydan sonra tüy dökmeye başlıyacak en az 2 ay bekleyeceksin eyer tüye girerse

img

wipes

14 yıl 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tsk ederım ılgınıze daha bugun getırdım evve aldıgım yerde gecen sene kasımdan berı bera berlermıs hıc ayrılmamıs sureklı öpüsüyolar bırde fılık fılık dıye acayıp sesler cıkarıyolar

img

34_golge

ÖZEL MESAJ

slm ee baska yorum yapmak ısteyen yokmu bırde dısı sakam erkeyınden cok otuyor tabı na yapmıyor ama clıkclık dıye sesler cıkarıyo erkekle yan yan ıdı ayırdım bır faydası olurmu bılmeme ama sakalardan fazla anlamıyorum erkek de otuyor ama name yapmıyor ole 2 sanıylıgıne felan ılerde otermı bılmı yorum sakaların ötmemsın nedenlerıne baktım ama nedenlerın hıc bır yok neyse yorumlarınız ıcın sımdıden tsk ederım

img

34_golge

ÖZEL MESAJ

arkadaşım nekadar yazsakta çizsekte kuşları görmeden birşey diyemeyiz belkide ikiside dişi yada erkek ama görmek gerek tabiki tüy döneminden ötmeye bilir isal olabilir kuruma olabilir rahatsız olabilir verdiğin yemden kaynaklana bilir vs.vs bunun gibi daha çok şey var anlatmaya kalksak sabah olur onun için sen en iyisi anlayan birene göster kuşları yada güzel öten bir saka al kafan rahatlasın sende kurtul kuşlarında saygılar

img

wipes

14 yıl 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ılgınıze tsk kuşlar cok canlı hasta gorunmuyo ıshal degıl kesın emınım kuslar ıkıde dısı olcasını zanetmem cuku opusuyolar odanın ıcıne saldıgımda benım erkrk dıye tabır etıgım saka dısını vıyıldamısını dınlıyor ve yanına gıdıyorçilulokdıye ses cıkarıyolar ama erkrk cok kısa nakarat yapıyo ben zaten es oldukları ıcın aldım sımdı kafesı ıkıye boldum bakkalım ne olcak bırde kafaları bırbırne oranla cık degısık muazam bır boyut farkı var bır baya buyuken bırı yavru gıbı ufak amatuy gırnıus ol bırıler kırmız bolumu hafıfıtan tuy eksılmesı var gagalarıda beyaz gahan denılen abıden aldım ona danısıcam bırdeonun kapalı olan kusları cok guzel otuyordu o dısını yanındada oter demıstı gercı allalı 2 gun oldu yer yadırgarmı hıc bılmem gormem gerk dıyodunuz ya alın resım bakın ve yorumunuzu yapın http://tinypic.com/r/2mrh3pz/3 http://tinypic.com/r/14ca13l/3 http://tinypic.com/r/96clmg/3 http://tinypic.com/r/15ygob4/3 sımdıden tesekur ederım saygılar

img

34_golge

ÖZEL MESAJ

wipes en doğru şeyi yazmış zate.başka yorum ne yazılacak onu anlamadım.açtığın topiğe ilgi görmek istiyorsan al bi yorumda benden.

img

yakalabune

14 yıl 4 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mrhb saygılı sevıyelı arkadaşlar. oncelıkle ben kus satıcısı falan degılımı neden ılgı gormek ısteyeyım anlmadım wipes nıck arkadas teskkur ederım bana kuşları gormesı gerektını soyledı bende resımlerı atım bunda reklamlık ılgılık bır sey yok ben ılkkez saka beslıyorum onu ıcın her yardıma her bılgıye açıgım yakalabune tabı senın gıbı basıretsız ve kustahlardan bır yardım beklemdım ben sana gel yorumda yap demdım kamıl demekkı sen sureklı ılgı odagı olmak ıcın boyle aptalca yorumlar yapıyorsun ılk önce insan ol konusma hıtap tarzınnı degıstır sonra ınsanların yazıllarına yorum yap degerlı arkadaslar kırıcı kelımeler kullandım ınsan azmanı arkadas harıccı butun sıte sakınleınden ÖZÜR DİLERİM benı afedın ama boyle kendınnı begenmıslerı gorunce ıster ıstemez ınsan kendıne hakım olamıyor almıs ıkı tane kuş kendı kuş olarak tanıtıyo ve emın olun bu tur ınsanlar toplumca kabul edılmedıgınden dolayı boyle mılletın etlısı ne sutlusune karışarak egosunnu tatmın edıyor yanı anlıcanız toplumda ıstenmedıgı ıcın burda bırılerınden saygı gormek ıstıyo ama burda İNSAN OLMAYNNA NE SAYGI VAR NE SEVGI GULLE GULLE YAKABULE

img

34_golge

ÖZEL MESAJ