Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kur mu?

merhaba arkadaşlar...bizim iki tane çocuğumuz var..aladar (erkek) ve öbür (dişi)...herkesi kendilerine sevdiren,insanlara varlık sevgisi aşılayan, biz de alalım dedirten (ki bence bu çok önemli,o sağlıksız ortamda alınmak isteyen pek çok kaplumbağa var)bu afacan,yaramaz ikili bazen suyun altında burun buruna geliyor...elleri "yada ön ayakları:)" ile birbirlerine usul usul dokunuyorlar,hatta okşarcasına demek abartı olmaz :),bazen de hafif hafif titriyorlar,özellikle de ayakları "yada arka ayak:)" yarım saat 45 dakika gibi bi ortalama ile yapıyorlar bunu..ama,birisinin bunu yaparken onlara baktığını gördükleri an bu olayı kesiyorlar,hatta bazen tv.izliyo gibi yapıyorum ve göz ucu ile bakmaya çalıştığımda bile kesiyorlar bu olayı,tesadüf olmayacak kadar çok oldu bu...bu olayı anlattığım kişiler pek de önemsemedi ama yaptıklarını gördükleri an,gerçekten ne kadar tuhaf ama bir okadar da büyüleyici bir olay olduğunu anladılar.belki siz içinde önemsiz bir olaydır ama biz ne yaptıklarını çok merak ediyoruz ki belki aranızda bir bilen vardır...kur yapıyor olabilirler mi,ki bazen öbür isteksiz oluyor ama aladar bu olayın gerçekleşmesi için yarım saat kadar uğraştığı oluyor.aladar uğraşırken hanımefendi yerleri eşeliyor :) çok uzun bir yazı olmuş :) umarım sıkılmaz okur ve bişiler yazarsınız :)

img

mavi_duvar

18 yıl 10 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sanırım kur yapıyolar.Kaplumbağaların bence çok şirin.Belki de aşıklardır :))

img

micmic

18 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam mavi_duvar ;

Ne kadar güzel anlatmışın gördülerini... Couples :))

img

deepfıshıng48

19 yıl 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

biz hep kardeş olduklarını söylüyoruz ama sanırım hata yapıyoruz :) böyle giderse davetiyeleri bastırmam gerekecek sanırım :) bide,uzun uzun okumaya çalışsamda sormadan edemicem (ki emin olmak istiyorum) temel bi konu var.beslenmeleri,herkes ortalama aynı şeylerden bahsediyor ama tam olarak bilmek istediğim ne kadar yemek vermek gerekiyor? yani onlara kalsa buzdolabını boşaltıcaklar :) ne az ne çok yesinler istiyorum ama bu konuyu hala netleştiremedim ...

img

mavi_duvar

ÖZEL MESAJ

micmic ve deepfishing...ilginiz için teşekkürler arkadaşlar...

img

mavi_duvar

ÖZEL MESAJ

evet dediğin kur yapma hareketi ancak bazı durumlarda saldırganlık olarak da algınabilir. ne kadar yem verme konusuna gelince iki ölçü var: yem verdikten çok kısa sonra tüketebilecekleri kadardır. yani yemi atıyorsun 5-6 tane. tüketince bir daha biraz at. onu tüketene kadar bekle. bir de boyuna göre. mesela kafasının ölçüsüne bak yem miktarı kafasını geçmesin. biraz garip gelebilir ama işe yarıyor.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

açıklamalar için teşekkürler beppomomo.saldırganlık durumuna gelince,bence bu imkansız.yemek yeme yarışına girdiklerinde bi kaç kez yanlışlıkla birbirlerini ısırdıkları oldu ama bu hareketi yaparken şiddet yok :)

img

mavi_duvar

ÖZEL MESAJ

ya haftalardır ben de bu konuyu sorcaktım benim kupluslarda birbirlerine ole yapıyolar ama erkek olan daha kucuk olduu için pek iplemio :) izlenimlerim sonucunda kur yaptıklarına karar werdim zaten sizlerde ole demişsiniz..

img

2na

19 yıl 1 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ