Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

FİLTRE VE ISITICI İLE İLGİLİ....

ben bi akvaryum alıcam şerafettin için ama bi sorum var.filtre ve ısıtıcı suyun altında olmalı dimi?ama tamamen suyun altında olacaksa suyun yüksekliği benim kapluşum için boğulma tehlikesi oluşturur.ya da ben saçmalıyorum...çok komik bi şey de soruyo da olabilirim ama napıyım bilmiyorum:((( bilgi verirmisiniz...

img

daisyone

18 yıl 10 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam daisyone;

Isıtıcıyı akvaryumuna tabana paralel olarak monte edeceksin Thumbs Up..Filtreyide aynı şekilde.Benim sana tavsiyem,şelale tipi filtre al hem montesi kolay(Akvaryumun arkasına monte ediyorsun)hem de görünümü.Kaplumbağalarda şelalenin altına bayılıyorlar.Bence en kullanışlı marka GAP-X ,20-25YTL.

Sevgiler.

img

deepfıshıng48

19 yıl 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

YA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM..NASIL BÖYLE HERŞEYİ BİLEBİLİYOSUN GARİP VALLA?

img

daisyone

ÖZEL MESAJ

Selam daisyone;

Rica ederim..Herşeyi bilmem imkansız.Hele canlılar hakkında olanaksız..İnsan yıllarca beraber olduğu aynı dili konuştuğu insanları bile tanıyamıyor bazen..Ne dersin Xray:))) 

img

deepfıshıng48

19 yıl 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim filtreyi akvaryumla birlikte aldık(takım gibi bishidi yani:) ama filtre tutukluk yaptı 2 gün sonra tipi şelale tipi akvarymun kenarına monte ettik babam 2-3 kere bozuldukça tamir etti iç pervanesi tutukluk yapıyo napmalıyım??uyduruk birsey olduunuda sanmıyorum.. zaten filtre çalışmayınca suda çabuk kirlendi akvaryumu boşaltıp temizlerken mi bakmalıyız???sizde böle bi$hi oldu mu?? akvaryumun tabanına parelel monte edilen ısıtıcı farklı bi çeşit değil mi benimki cam tüp içinde termostatlı altta resistansları falan var..tabana dik monte edilio saygılarımla...

img

_melis_

18 yıl 10 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam _MeLiS_ ;

Şelale tipi filtreni haftada bir temizlemelisin ..en geç.Temizlerken filtrenin altından motorunu sağ veya sola çevirerek çıkar.Motorun içinden pervane ve mıknatıslı koni şeklindeki parçayı çıkar,onlarıda mutlaka temizle özellikle mıknatısın üzeri yosunsu bir tabakayla kaplanıyor ve işlevini ya yapmıyor yada yavaş yapıyor. Thumbs Up

Bahsettiğin ısıtıcı bizimde kullandığımız ısıtıcının aynısı kaplumbağa teraryumu için özel üretilmişini görmedim.Bildiğimiz Balık akvaryumu ısıtıcısı termostatlı.İşte bu ısıtıcıyı tabana paralel,tamamen suyun içinde kalacak şekilde yan monte edeceksin.Hiç bir sorun çıkmaz merak etme! Hello

Sevgiler. 

img

deepfıshıng48

19 yıl 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

doğru söylüyorsun...galiba ben çok bilgisiz olduğum için bu konuda siz bana alimmişsiniz gibi geliyosunuz:)))

img

daisyone

ÖZEL MESAJ

benim filtre artık pek iş görmüyor. deepfishing senin dediğini bir yapayım. kuzenimde devasa bir akvuryum gördüm. akvaryumu temizlemeye bile gerek yok. biyolojik filtre gibi bişey, dışardan takmalı. haset yaptım valla.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İş parada bitiyor momo Money Akvaryuma vereceğimiz 1.5-2 milyara hep başka şeyler yapılıyor başka gerekli ihtiyaçlar çıkıyor..Yoksa parayı bastınmı ne akvaryum ve ne canlı türleri var.. Snorkel Scuba DivingAkvaryuma kendin bile girebilirsin Bounce:)))) 

img

deepfıshıng48

19 yıl 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ