Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

beç

selamun aleyküm arkadaşlar ben bi beç tavuğuylabi fizan aldım devamlı gözlerini kaşıyolar biraz gözleri küçülmüş ne yapabilirimyardım edermisiniz bide bırahmam vardı topallamaya başladı ve oda öldü hastalıkmı bu topallamakayağına baktım hiç bişey yoktuanlamadım bişey

img

muratali54

14 yıl 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tavukların büyük ihtimalle romatizma olmuşlardır.önlem alınmazsa bütün kümesi telef edebilir.şöyle bir tedavi faydalı olabilir: 1 bardak suya yarım tablet "majezik" adlı ilaçtan kır ve erit.8 saatte bir 5-6 damla tavuklara içir.(hasta olan ve olmayanların hepsine).fakat dozunu iyi ayarlaman gerekir.bir de kümesin temizliğini ihmal etmemeni öneririm.bu tedaviden fayda görmezlerse bir eczacıya danışabilirsin.(toros)

img

toro

17 yıl 2 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

majezik benim bildiğim kadarıyla ağrı kesici tablet.ağrı kesici tabletin bence tedavi edici etkisi olmaz.sadece hayvanlar geçici olarak biraz daha neşeli gözükürler.siz en iyisi bir veterinere danışın ve tavsiye ettiği ilaçları kullanın. (yarım doktor candan edermiş)

img

karakus

14 yıl 1 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tşkler arkadaşlar

img

muratali54

14 yıl 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

karakuş kardeş: majezik dediğin gibi ağrı kesici özelliği de var fakat antienflamatuar ve antiromatizmal özelliği de en yüksek olan non-steroid ilaçlardan bir tanesi.daha önce bıldırcınlarımda denedim bir hekimin tavsiyesi ile ve hastalığı fazla ilerlememiş bütün hayvanları kurtardım.fakat yine de en iyisi bir veterinere göstermek çünkü sanal ortamda hayvanları görmeden sağlıklı bir teşhis yapılamaz.ben sadece bilgilerimi paylaşmak istedim.teşekkürler.(toros)

img

toro

17 yıl 2 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ne demek ben teşekkür ederim.burası neticede bir paylaşım platformu.elbetteki bildiklerimizi birbirimizle paylaşacağız.bu her konuda olduğu gibi hastalık konusundada olacaktır.bir kere veterinere danışınca zaten öğreniliyor.sonuçta herşey tecrübe.allah cümlemizi ve kümeslerimizdeki hayvanlarımızı hastalıklardan korusun.

img

karakus

14 yıl 1 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ