Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

sağlık bölümümüz;

Etkili ilaç çözümleri. 1-COXİDİN-civciv,piliç,tavukların içme sularına karıştırılır. Açıklama: Bu ilaç civcivlerde beyaz ishali engelledi ve ölüm oranını yok denecek kadar durdurdu.Koksidiyoz,kanlı ishal,tavuk kolerası ve tavuk tifosunun önlenmesinde ve tedavisinde kullanılır. 2-ERİTROM-kanatlı kümes hayvanları ve kafes kuşlarının solunum yolu hastalıkları nakil Gaga kesimi,aşılama,hava şartlarının ani değişmesi gibi hallerde vücut vukavemetinin kırılması ile meydana çıkabilecek solunum sistemi hastalıklarına karşı üstün koruyucu tesirlidir. Suda eriyen toz şeklindedir. 3-NİFULİDON-Civciv,piliç,tavuk ve hindilerde hastalıklardan ve ölümden koruyucu olarak 2 gr.1 litre su ile karıştırılarak devamlı olarak verilebilir. 4-VİTAFORM-Yumurta ve et verimini arttırır,stres ve hastalıklardan korur ve kurtarır Yumurta süresini uzatır,damızlıklarda döllülük oranı artar,yumurta kabuk kırıkları azalır İyi damızlık sağlam nesil sağlar. NOT:Arkadaşlar bu yazdığım ilaçları bizzat ben kendim denedim ve çok hemde çok iyi Sonuçlar aldım. arkadaşlar kuluçka netten selahattin beyin nasihatları kesinlikle tavsiye ederim.

img

beytepeli

14 yıl 2 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Hepimizin zaman zaman yem konusunda yeme takviye yapma sorunu olmuştur.İşte en iyi yem takviye cevabı... VETAMİN-İYONİZE=Evcil hayvanlarımıza yem verdiğimizde bu yemlerin içinde eksik olan mineral madde yetersizliğini gidermek,gelişmeyi hızlandırmak,verimi ve vücut direncini arttırmak maksadıyla içme sularına katılarak verilir. İçindeki maddeler:Sodyum,potasyum,magnezyum,kalsiyum,fosfor,bakır,manganez kobalt,iyot ve çinko Kullanma şekli= Bu yem katkı maddesi hergün içme sularına taze olarak hazırlanıp verilir. Ben damızlıklarıma ve civcivlerime sürekli verirdim. ÇOK ÖNEMLİ NOT=Arkadaşlar ilaç tedavisi uyguladığınızda mutlaka 2. yada 3cü gün ilaçlı su yerine mutlaka sularına vitamin katarak sadece 1 gün vitaminli su veriniz 2ci günde sade temiz su veriniz. gerekirse yine ilaç tedavisine devam ediniz. Saygılarımla

img

beytepeli

ÖZEL MESAJ

Kardeşim verdigin bilgiler icin sana ve Selahattin Bey`e tavsiyeleri için teşekkürler

img

zibritçi

14 yıl 3 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Babamın ölmek üzere olan kanaryası Arkadaşlar babamın erkek kanaryasının cereyanda kalıp üşütmesi bozuk gıda ve stresten ishal olması ve kuşun emanet verildiği yerden ölmek üzereyken bize iade edilmesinden sonraki tedavi şekli ve neticesi -------------------------------------------------------------------------- Tedaviden önce kuşta görülen hastalık belirtileri --------------------------------------------------- 1-çok aşırı su gibi ishal 2-tüyleri kabarık ve tünekte duramaması 3-yem ve suya karşı büyük iştahsızlık 4-devamlı yerde kafesin bir köşesinde başını kanatlarının arasına almış nefes alma zorluğu çekiyor hırıltılı ses var en son 2 gün içinde ölmesi bekleniyor. ------------------------------------------------------------------------ Tedavisi ----------------------- 1-önce yemi değiştirilip komple taze ve karışık yem verdim. 2-ishalini kesmek için suyuna atavetrin verdim (iğnesiz enjektörle kuşun ağzından ilaçlı suyu zorla gönderdim) 3-birgün sonra suyuna vitaform,polivitamin forte ve nifulidon üçünü karıştırıp verdim 4-birgün sonra vitaform ve eritrom içme suyuna kariştirip verdim bu tedavi 1 hafta sürdü daha sonra temiz su verildi.Netice kanarya iyileşti ve kuş yarışmasına katılacak duruma geldi ama babamla başım derde girdi nedenmi babam bana yahu sen bu kuşa ne yaptın kafamızı şişiriyor yanında konuşamıyoruz birinin sesini duyunca başlıyor şak şak ötmeye bizde başka odaya geçiyoruz. Not=Bu tedavi usulu hasta tavuklara ve hindilere uyguladığım bir tedavi şekliydi sizin kullanım yanlışlıklarından doğacak sorumluluklar size ait olacaktır. Saygılarımla

img

beytepeli

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar bu yazıları ve bilgileri kuluçka netteki arkadaşlarımdan alıntıdır.hepsine çok teşekkür ederim.

img

beytepeli

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar kümeslerimize lütfen yabancıları almayalım.çok kimse girip çıkmasın hastalığı önlemek bizim elimizde.temizliğe çok önem verelim.hayvanlarımıza temiz ve kaliteli yem verelim.özellikle yaz aylarında yapabiliyor isek sularını sıksık değiştirelim. haftanın pazartesi,salı ve çarşamba günü sularına az miktarda süpervit veya neo teramisin koyalım.perşembe,cuma ve cumartesi sadece su verelim katkısız.pazar günü sularına az mi,kterda d ve b vitamini koyalım.15-20 gün boyunca sadece suya devam. kümeslerimizi mümkün olduğunca temiz tutalım tabanlarına kireç atalım.ve 20 günde veya ayda bir vanodin ile dezenfektan yapalım. eğer bilgilerim eksik veya yanlış ise eklemenizi düzeltmenizi önemle rica ederim. haydi destek lütfen herkes bildiklerini paylaşsın.

img

beytepeli

ÖZEL MESAJ

güncel

img

beytepeli

ÖZEL MESAJ

burun akıntısı olan tavuğum var. Diğerlerinden ayrı Tetra isimli antibiyotik sularına katıyorum. Tedaviyi sadece hasta olana değil tüm hayvanlara uyguluyorum. Karşılaşan ve paylaşmak isteyen arkadaşlardan bilgi rica ederim.

img

sadobey

14 yıl 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

SADOBEY antibiyotigi uzun süre kullanmayınız 3 günü geçirmeyin

img

zibritçi

14 yıl 3 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

2. gün bugün uyarı için teşekkür ederim.

img

sadobey

14 yıl 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ