Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

bu mevsimde gündüzleri uyuyarak geciren bir kaplus iyiye alamet değil bence.YARDIM

merhaba.bence bu mevsimde kapluşumun saat oglen 2.30 civarlarında uyuyor olmaları sanırım pek normal olmasa gerek ama Cadı ogleden sonralarını uyuyarak geçiriyo.bundan yaklasık 1 hafta once cadı normaldi gündüzleri kıpır kıpırdı sonra evimize aksam misafirler geldi ve misafirlerin kücük cocukları cadı yla oynamaya basladılar ve onu uyandırdılar.bu tarihten itibaren kaplusum gündüzleri uyuyo.Nadiren uyanıyo biraz dolasıyo sonra yine uyuyo bu konuda ne yapabilirim.bana lütfen yardımcı olun yoksa olcek mi.gercekten cok endiseli ve huzursuzum.yemek yemesi normal.sadece uyku saatleri garip.ayrıca sadece dün büyük tuvaletini beyaz yaptı.neden boyle oldu lütfen yardım edermisiniz çok sevinirim.

img

micmic

18 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kaplumbağan akvaryumda mı yoksa ölüm fanusunda mı??? eğer akvaryumdaysa akvarymun kendi lambasını akşamları kapat sabahları uyanınca aç..gündüz oldu sanıyolar uyanıyorlar..ben öyle yapıyorum yatarken kapayıp kalkınca açıyorum onun dışında hep açık kalıuo..bana ayak uyduruyolar..ama düzenli yatıp kalıkıolar sonuçta:DD

img

_melis_

18 yıl 10 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

melis merhaba ilgin için ilk basta saol.benim kaplusum kara kaplumbagası.benimki gece karanlık olunca da uyuyo gündüz aydınlıkta da uyuyo.işte o tarihten itibaren böyle tuhaf.çocuklar onun uykusunu kaçırdı ve uyku düzeni bozuldı.çok üzgünüm ne yapabilirim lütfen bilgisi olan tavsiyeleri olan yardım etsin.tesekkür ederim.Ayrıca büyük tuvaleti gayet normal.yemek yemesinde de sorun yok.

img

micmic

ÖZEL MESAJ

kara kaplumbağaları genelde su kaplumbağaları gibi kıpır kıpır olmazlar. anladığım kadarıyla uyku düzeni ve gece gündüzü karışmış. sese çok duyarlı olmamakla birlikte sarsıntı ve birisinin eline alıp yıpratması onu rahatsız eder. ona sakin bir ortam sağlaman yeterli olabilir. bunun yanında yemek yemesinde ve dışkısında bir sorun yoksa biraz bekle derim. ortamının uygun olduğundan yola çıkıyorum. bişeyi olduğunu sanmıyorum.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet beppomomo gerçekten kaplumbağamın ciddi bi sorunu yokmuş. artık iyileşti eski haline döndü.Artık gündüzleri uyumuyo.çok enerjik onu dün çay bahçesine bile götürdüm.ikimiz de artık mutluyuz :))

img

micmic

ÖZEL MESAJ