Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Afrika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

tropheus

arkadaşlar tropheusa yeni merak saldım 1 erkek 3 dişi ikola aldım 5-6cm boylarında fakat öğrenmek istediğim ikolaların yanında başka tropheus türü kavga etmeden yaşar mı ileride problem çıksın istemiyorum eğer böyle birşey mümkünse,hangi tür ikola ile geçinir.

img

jumbo

19 yıl 1 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam JUMBO ;

Bana kalırsa tek tür Tropheus türü beslemelisin Thumbs Up  Tropheus'ların ne kadar varyasyonu olduğu henüz tam olarak bilinmiyor. Uzmanlarca sınıflandırmalarında farklılıklar bulunmakta.Bilimsel olarak 6 tür tanınıyor, bu 6 tür ise moorii, brichardi, duboisi, annectens, black ve red olarak geçmekte.Petrochromis, Simochromis ve Pseudosimochromis türleri dış görünüş ve beslenme tarzı olarak Tropheus'lara benzer ama davranışları farklıdır, bu 4 türde yosun yiyici sınıfına dahildir.

Akvaryum hacmin en az 350-400 litre olması gerekir ve Tropheus lar koloni şeklinde yaşayan balıklardır.En az 1 erkek 3 dişi veya 2 erkek 6-8-10 dişi gibi oranlarda beslenirse problem olmaz. www.ballicali.com  sitesinde tropheuslarla ilgili çok geniş bilgi var, okumanı tavsiye ederim. Reading  :))

Sevgiler.

img

deepfıshıng48

18 yıl 10 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bencede tek tür tropheus beslemelelisin.anlaşmaları konusunda problem olmaaz(tabii akvaryumun yeterince genişse 400-500 lt)ancak melezleme olabiliyor.bu da ırkın doğal rengini bozuyor....

img

arkhe

18 yıl 10 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ