Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

kınalı keklik

ustalar sizlerden bir ricam olacak keklik palazları hakkında, arkadaşımın 11 adet keklik palazı var ve bunlarda hastalık başladı, hastakıl ise şöyle palazların üst gagaları çürüyüp düşüyor neden ve ne seple oldugunu bilmiyoruz net ten araştırdım öle bişey bulamadım aranızda bu işten anlayan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum işlerinizde başarılar diliyorum kolay gelsin.

img

nikra

14 yıl 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bir veteriner arkadaşla görüş

img

ahmet_cinar

13 yıl 11 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

buralardaki veteriner arkadaşlar anlamıyor kanatlıdan onlar sadece koyun inek kedi köpekten anlıyor konuştuk veteriner de net açtı ordan bakıyor anlamadı ilgine teşekkürler sizin bildiginiz arkadaşlarınız varsa sora bilirmisiniz yardımcı olursanız çok seviniriz teşekkürler

img

nikra

14 yıl 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yardımcı olmak adına soracağım kardeş

img

ahmet_cinar

13 yıl 11 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

ömer kılıçoğlu 0539 8288399 keklikler hakkında usta bir arkadaştır. Ararsanız yardımcı olur size.

img

saka33

15 yıl 7 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

saka33 arkadaşım ilgin için çok teşekkür ederim ömer bey i aradım ve görüştüm o da şaşırdı elimden binlerce keklik geldi geçti hiç böyle bir hastalıga rast lamadım diyor o da ihtimal olarak burun üstü mantar olabilir diyor bakalım mantar ilacı ile deneyecegiz tekrar teşekkürler saka33 arkadaşım saka kuşları ilemi ilgileniyorsun vallahi o saka hastalıgı bendede var şu an elimde 7 tane saka var sizin le tanışıp saka kuşu hakkında biraz bilgi alış verişi yapmak isterim tabi ben acemiyim. nikra [email protected] eklerseniz konuşa biliriz kolay gelsin.

img

nikra

14 yıl 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sayın Nikra merhaba ,sizin yaşadığınız bir problemin benzerini ben arkadaşımın muhabbet kuşlarında gözlemlemiştim ve inanın hiç bir mantar ilacı sonuç vermedi bunun için son seçenek olarak rahmetli annanemin ceviz yaprağı bulamacını yapıp kuşların gagalarına sürdük ama inatla bu işlem bizi 3-5 gün uğraştırmıştı ama sonuca ulaşmıştık.( duruma ve ihtiyaca bağlı olarak yeşil ceviz yapraklarını alın ister rondo ister havan ile iyice parçalayın veya dövün ortaya çıkan bulamacı gagalarına günde en az 2 defa sürün .sonucu bizlerle paylaşırsanız sevinirim Zafer Oral

img

zafo

17 yıl 8 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sayın zafo bey sizlerede teşekkür ederim bu yardım larınız ve bilgilerinizden dolayı evet bende hatırladım köylerde ayagında mantar olanlara ilaç olarak o ceviz yapragını kullanırlardı ve kesin çözüm olurdu kesin likle bu işlemi arkadaşa uygulattıracagım ve bu unutulmuş ilacı akılım bir köşesine yazacagım vermiş oldugun bilgiler için çok teşekkürler sizlere hayırlı bol kazançlı bol yavrulu ve saglık lı yıllar diliyorum kolay gelsin.sizleride sonuç tan haberdar edecegim .

img

nikra

14 yıl 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ