Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

Hamster almak istiyorum YARDIM

hamster almak istiyorum ama öncelikle benım istediğim eş olması ve yavrulaması . nasıl üretebilirim? nasıl yavruları hayatta tutabilirim ve hamsterların kokusunu nasıl giderebilirim? kocaeli ve çevresinde eş hamster veren kişileride bekliyorum. şimdiden teşekkürler

img

sarikaan

15 yıl 8 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yardımcı olmaya çalışırım öncelikle dişi ile erkeyi aynı kafeste tutma sadce çifleşmesi istedigin zaman aynı kafese bırak erkeyi dişinin kafesine koy böylelikle dişi strese girmez kendini güvende hisseder erkek kafese girince 3 günde 1 çiftleşmeye hazır olurmuş dişiler o yüzden bir gün akşam saat 6 gibi aynı kafese koy çifleşebilrler ilk bir birlerini koklamaya baslarlar çiftleşme işemi bittikten sonra yine ayrı kafeslere koy ne zaman doğurur bilmiyorum doğurunca anneye fazla el sürme ve yavrularada kafesi temiz tutmaya çalış umarım azda olsa yardımcı olmuşumdur

img

kratos791

13 yıl 7 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet teşekkürler :) birde ben ne kadar zamanda bir altlarını değiştirmeliyim ? ve dişiler yavrularını yer mi ?

img

sarikaan

ÖZEL MESAJ

altlarınıderken talaştanmı söz eiyorsun eğer talaştan söz ediyosan yavrulardan dolayı biraz daha uzun aralıklarla değiştir yavrularda war zarar görebilirler ama çok kokuyo değiştirmek istiyorum dersende değiştirirken dikatli ol yavrulara fazla el sürmemeye çalış eğer elindei koku yavruya geçerse annesi onu yabancı olarak görür ve emzirmeyi bırakır hatta öldürebir.diğer soruya gelelim annesi yavruyu yermi?öncelikle dişi tecrübesizdir yavrular güçsüz veya sağlıksız doğarsa annesi öldürebiliyor hata yiyebilir.Bu yüzden yavruların ölmemelerini istemiyorsan sana tavsiyem dişi en az 5 aylık olsun gebelik süresince genelde yuvalarına girerler ve talaşla doldururlar yemek için dışarı çıkarlar sevceği yiğecekler verebilirsin.çiftleştirdikten sonra erkeyi ayrı kafese koy dişi öldürebilir.Ayrıca bişey daha dicem tabi sen bilirsin dişi tecrübeli olsun yani öncedende doğum yapmış olsa iyi olur ama sana kalmış. umarım yardımcı olmuşumdur doğum için bol şans umarım ölmezler...

img

kratos791

13 yıl 7 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkürler aldım iki tanede yavrusu var :)

img

sarikaan

ÖZEL MESAJ

Arkadaşım sakın hamster alma, onun yerine ayı al daha iyi.

img

berkan41

13 yıl 7 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ