Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

ışıklandırma için yardım... kafam çok karıştı :S

UVB ,UVA ,SPOT lazım olanlar bunlarmış fakat hanGi ürün işime yarar bilmiyorum ... arkadaslar http://www.juenpetmarket.com/pet_urunleri.aspx?kat=152 BU ADREsTEN ÖNERDİĞİNİZ ÜRÜNLERİ SÖYLERMİSİNİZ spot lambası için en bastaki ürün uygunmudur sizce ??? uva ve spot ihtiyacımı karşılicak bişey sanırım geriye UVB kalıyor ama hangisinden alıcağım konusunda hiç bir fikrim yok :( yeni teraryum yapıyorum 55 boyu 40 yüksekliği eni ise 30 bu boyutlara 15 watt uvb mi yoksa 18watt mı lazım siteye bakıp bir spot lambası birde uvb lambası önerirmisiniz LÜTFEN

img

ebuşş

14 yıl 3 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Spot lamba şart değil.Maksat hayvanı ısıtmaktır. Bunun için farklı yöntemler var; -ısıtıcı kaya kullanmak -spot lamba takmak -normak bir duy ile 60-80w sarı ampul kullanmak -ev müsaitse terra yı kalilüfere dayamak -terra nın altına ısıtıcı kablo yada ped kullanmak -terra 100x150 cm gibi bir tabana sahipse bildiğin elektrikli battaniye kullanmak Spotların dezavantajı çok sıcak olması sebebiyle tarraya zarar verebilir.yani benim bir kafesimin bazı plastik kısımları erimişti.Ampul daha iyi. yani hayvanı sıcak tutda yöntemi sen bul.Spota odaklanma... uvb ve uva için floresan alacaksın.Exo terra reptiglo 5 var sanırım yeşil kutulu.Ama pahalıdır aynı işi serra nın lambalarıda görüyor. Bu konuda ampul tarzlarını önermem.Floresanı tek geçerim.Kimsede ampullerin flodan daha iyi uv ışık saçtığını iddaa edemez.

img

abort

14 yıl 8 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hıı spot kousundaki söylediklerini değerlendiricem dikkate aldım bile teşekkürler :DDD söylediğin uv ye baktım... ya ben uv lambalarını 100 tl ye yakın biliyodum birazda o yüzden kafam karıştı acaba adi mal olduğu içinmi 45 tl kalitelisi hangi markadır filan diye geçti aklımdan ama bakıyorum sitelere neredeyse 50 tl üzeri fiyat yok :)))) bu arada iboş iyileşmeye başladı insallah tamamen düzelir :))) ama 2 gündür yemek yemmiyo zorla yediriyorum geri çıkartıyo anlamadım nedenini :(

img

ebuşş

14 yıl 3 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Uv lerde 45tl zaten tavan fiyatı gibi bişi. +5 e alsan pahalı derim ben.Nede olsa floresan altı üstü. Hayvanın yemesi önemli degil,önemli olan yedikten sonra dinlenirken bulunduğu ortam ~30c gibi bir sıcaklıkta olmalı ki hayvan sindirebilsin.yoksa yediğini enzimleyemeden dışkılar.

img

abort

14 yıl 8 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ