Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

ufaklık kokuyo - 2.sayfa

benim hamster bazen lağım gibi kokuyo banyo yapmazsa kokuyo sizce banyo yaptırmak sağlıklımı ? Eğer değilse ne yapmalıyım? (kafesi haftada 1 temizliyorum gayet dengeli besleniyo)

img

madjick

18 yıl 9 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar hamster lar kesinlikle yıkanmaz büyük risk alırsınız Hamsterınızın talaşını sık sık değiştirin kokma süresini azaltmak içinse bir hindistan cevizi alın ve kafasını kapak gibi kesip içini boşaltın yemlerini sadece onun içine koyun o da büyük bir ihtimal ordan çıkarmayacak ve içine girip yiyecektir.Yemlerin talaşlara dağılmaması kokmayı azaltacaktır

img

estel

19 yıl 4 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

konu temizlikten açılmışken büyük bir problemim var benim. hamsterımın yavruları oldu ama dişinin kafesi çok kirlendi onlara dokunmamda sakıncalı yavrular için ne yapıcam nasıl temizleyeceğim kafesi yavrular pis talaşların arasında yatmamalı napmalıyımmm

img

gevezefare

18 yıl 11 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence biraz daha büyümelerini bekle hamsterlar zaten temiz hayvanlardır yiyeceklerini ayrı koyar tuvaletlerini ayrı yere yapar ve başka bir köşede ise uyurlar annenin yavruları pis bir kısımda büyüteceğini sanmam illede değiştirmek istiyorsan daha önce anlattığım gibi bir hindistan cevizi alıp 3 delik olan kısmı kapak gibi açtıktan sonra içini boşaltırsın içine pamuk ve biraz talaş koyarsan anne büyük ihtimal yavruları bu güvenli ortama taşıyacaktır yalnız uyarıyım yavruların büyümesini net olarak izleyemezsin :)

img

estel

19 yıl 4 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tuvaletlerini ayrı yere yapar yemlerini ayrı yere koyar ayrı yerdede uyur diyorsunuz ama benim hamsterlarım nie hepsini aynı yerde yapıo :(

img

tiny_

18 yıl 1 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar beni masum(hamster) çok kötü kokuyoooo.pet  shopa gittim dediğiniz gibi dezanfektan kullanmak hamsterın hasta olmasını sağlıyormuş.derdime bir çareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

arkadaslarr hepınzıın yorumlarını okudum herkess yıkayalım bııs olmass dıyor ama oleblmee rıskını goze alıosnanzz yıkayın benn hemster ımda kokuoo arasıraa yapabılecegınzz tek sey bence ıslak mendıllee sılın hemn gıderıo kokusunu deneyın ama kesınlıklee yıkamayınnnnnn........

Kemirgen kumu diye bir şey var.ben kullanmaya başladıktan sonra koku olayı çözüldü.Baya uzun süre gidiyor bir şişe.Aaşağıya link verdim. http://www.petburada.com/pinfo.asp?pid=4240

img

angoravet

19 yıl 4 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kesinlikle banyo yaptırma ölüm riski çok fazlaa o zaten kendini temizliyo kokuya gelince kafes tahtadansa kokar veya baya temizlemezsen kokar 2 günde bir değiştir talaşları

img

ayşegül_lll

17 yıl 3 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm arkadaşlar benımde koku problemım var su bahsettiğiniz dezenfektan nedir nerde satılır :?? bide benım hamsterım cok dışkılama yapıyo sankı koyun mubarek tek basına nerdeyse 20 parca dıskı yapıyo bu normalmı yardımcı olursanız cok sevınırım

img

lilays

17 yıl 2 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence yıkamayın en iyi çözüm ıslak mendil mis gibi kokuyoooooooo

img

ultrokan

16 yıl 8 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ