Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

HOROZ SIKINTISI

Makinada veya Tavuk altında çıkarıp büyüttüğüm civcivlerin çoğu horoz çıkıyor. Yumurtanın şekli ? Boyat veya taze oluşu? veya mevsimle ilgili bir püf noktası varmı? Son yetiştirdiğim 3 civciv den 2 `si horoz 6 civciv den 5 `i horoz konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

img

necip7801

13 yıl 10 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sayın NECİP kardeşim.ne güzel işte.keşke sen benim DENİZLİ yumurtalarımı yatırsan da hepsi horoz çıksa.üzülme ALLAH bilir işini.bol evciller

img

denizlici

15 yıl 5 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Teşekkür ederim sayın DENİZLİCİ kardeşim yüreğime su serptiniz Ancak ben denizli değil küçük cins tavukların (Paçalı-Paçasız) olanların en küçüklerinden yenilerini küçültmek için çıkarmayı düşünüyorum. Bunların da horozlarını kessem kestiğime deymez satsam kargo veya otobüsle uğraşmak zor......

img

necip7801

ÖZEL MESAJ

slm sn Necip7801 ALLAH`ın işine karışılmaz ama ben yatırdıklarımda nerdeyse bir aded fire yeriyorum yuvarlak olan yumurtalar dişi sivri olan yumurtalar erkek mesela ban 10 tane yumurta koyarsam 7 si yumarlak 3 ü sivri aradabir bir tane fazla horoz çıkıyor ama olsun bi deneyin isterseniz iyi akşamlar

img

sezgin7787

14 yıl 5 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Teşekkür edeim Sezgin bey küçüklüğümde mevsime göre veya yumurtanın durumuna göre birşey duymuştum ancak net hatırlamıyorum sizlerin gibi bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlar yazarlarsa hepimiz bilgilenmiş oluruz herkese bol kazançlı günler dileği ile hayırlı günler.

img

necip7801

ÖZEL MESAJ