Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

mama hakkında

arkadslar kuslarım mama yemıyor alıstırmak ıcın ne yapabılırm mama kuru mamadır.cıcı beb ırmık cevız fındık mısır unundan olusan bır karısımdır sımdıden tesekkurler

img

yıldırım_34

14 yıl 4 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ilk başta 4 - 5 adet çam fıstığını ezip toz haline getir.. Bunu hiçbişeyle karıştırmadan mamalıklarına koy kuşlar yedikten sonra mamaya karıştırabilirsin..(çam fıstığını çok sever sakalar) ve şunu söyliyeyim irmik ve fındık koymana hiç gerek yok.. İrmik hiçbi şekilde faydası yoktur kuru kuru şişirir hayvanı.. Fındık fazla yağlandırır.. Sakın... Biskuvi - Yumurtanın sarısı - Yumurtanın Kabuğu(toz haline getirip/ oldukça faydalıdır) - Çam fıstığı ( 7 8 tane fazla koymana gerek yok)- Ispanak (Kibrit çöpünün başı kadar kesip koyulmalı..) Umarım yardımcı olmuşumdur, ben kuşlarımı bu şekilde besliyorum ve gayet sağlıklılar.

img

brk77

13 yıl 8 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Çam fıstığını toz haline getirip koy mamaya yazmayı unutmuşum..

img

brk77

ÖZEL MESAJ

brk77 kardes tesekkurler verdıgın bılgıler ıcın ama ıstanbulun göbegınde ben nerden bulım cam fıtıgını yınede tesekkurler

img

yıldırım_34

ÖZEL MESAJ

:) kuruyemişci - aktar veya marketlere bak heryerde var..

img

brk77

ÖZEL MESAJ

yıldırım_34 bey, sizden aldığım saka da mama yemiyordu salmada diğer kuşların yanında yavaş yavaş başladı bu sabah ki mamadan biraz yediğini gördüm.Eğer sizin salmanızda da mama yiyen kuşlarınız varsa onların yanında alıştırabilirsiniz..ha unutmadan mamaya kırmızı biber rendelemeyi unutmayım maskeleri için çok faydalı

img

enes34

13 yıl 8 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ENES KARDES TEMEL SORUN SU BENDE SAKA VE MELEZDEN BASKA KUS YOK IKINCISI BENDE MAMAYA TEK TUK VURUYOLAR ANCAK COK AZ TESEKKURLER SLMLAR

img

yıldırım_34

ÖZEL MESAJ

kuşlarınıza mama yedirmek istiyorsanız içine kenevir birde nijer karıştırın göreceksin mama yemeye başlayacaklardır ben yumurta mamasını yedirmek için hep bu taktiği uygularım hiç bir kuş nijere hayır demez nijeri yerken mamanın tadınada bakacaktır saygılar

img

wipes

14 yıl 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ