Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Kedim 2 aydır hasta, veterinerler iyileştiremiyor!

Kedimi yavruyken terk edilmiş, pirelenmiş bir halde buldum. Öyle ki elime aldığımda kan geliyordu. Yaşaması imkansız gibiydi ama artık üç yaşında. Şimdiyse 2-3 aydır kusma sorunu yaşıyoruz. Garfield diyerek sevdiğim kedimin derisi göbeğine yapışmış halde, çok zayıf. Yemek yemiyor, bu zaman süresinde hep şırıngayla beslemeye çalıştım ancak şimdi su bile versem kusar halde. Normalde beraber yatağımın üstüne kurulurduk fakat şimdi kat kat örtüleri değiştirdikçe kirlenmesin derdine düşerek en rahatsız yerlere gider oldu, benden de giderek uzaklaşıyor. Üzüldüğümü anlıyor olsa gerek ki kusmasını engelliyor artık. Kusar gibi olduğunda yalanarak kusmasını da engelliyor. Hastalandığından bu yana bildiğim ve önerilen her veterinere gittim. Muayene ettiler, röntgenini çektiler. Türlü ilaçlar denedik. Neredeyse her gün veterinere götürüyorum, maddi açıdan da artık kaldıramayacak hale yaklaşıyorum. Kedim giderek zayıflıyor, hiçbir şey yapamıyorum. Veterinerler sorunu anlamıyor. Hepsi farklı bir şey söylüyorlar.

Bugüne kadar Aminesol, talcid, antepsin kullandık. Şimdiyse yine veteriner önerisiyle salep veriyorum.

Ne yapmalıyım? Kendi elimden gelebilecek her şeyi yapıyorum, bir sonuca varamıyorum. Sorunu neler olabilir?

img

pisicilsi

13 yıl 5 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ