Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

bilgisi olan yazsın lütfen!!!!

arkadaşlar iguana almak istiyorum ki bi haftaya alacağım.akvaryumda beslemeyi düşünüyorum,almadan önce yeri hazır olsun istiyorum.neler olmalı içinde yada olmazsa olmaz malzemelr hangileridir?yardımcı olursanız sevinirim...

img

1661

13 yıl 6 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ısıtıcı taş mutlaka al.duş alabileceği bi kap olsun. zemin için özel malzemeler var onlardan al. özel kütükler var onlardan da al.uv lambasını unutma çok önemli.

img

konia42

13 yıl 6 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

zemin için hangi malzeme daha iyi olur?netten çok yazı okudum gazete yeter diyen var,yok talaş koymayın diyen var ama baska yerdede tam tersleri yazıo,böyle oluncada aklım karıştı.ısıtıcı taşı alınca florasana gerek kalır mı?cevabın için teşekür ederim...

img

1661

13 yıl 6 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben zemin için özel bir sıkıştırılmış toprak almıştım ıslatınca çoğalan. geçenlerde bitti. ısıtıcı kaya ile uv ışığı bir tutma her ikisi de önemli. [email protected] buraya mail at cevap yazdığında. her zaman açık tutamıyorum burayı..

img

konia42

13 yıl 6 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben ısıtıcı kaya tavsiye etmiyorum.spotlarla gerekli ısı sağlanıyorsa gerek yok.Zemin için hiçbir şekilde talaş kullanma,bitkiler için olan torflar var gübresiz ondan kullanabilirsin ortamın nemlenmesine de yardımcı olur.Veya çim halılar var onları da kullanabilirsin.eğer bütçen iyi ise "exo terra forest bark" diye bir zemin maddesi var.İguanalar için üretilen ondan alabilirsin.Yani torf,çim halı veya forest bark arasından bir seçim yapmanı tavsiye ederim.

img

reiska

21 yıl 1 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sen önce akvaryumdan bi vazgeç de gerisini sonra düşünürsün akvaryum ne yaa millet kendinize gelin balık mı bu terrariyum nedir araştırın daha sonra iğuana alın

img

zetron_x

17 yıl 5 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ